Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Polityka i obyczaje

Polityka

Socjolog Jarosław Flis w „Tygodniku Powszechnym” o istotnej różnicy między referendum a normalnymi wyborami: „W referendum jest łatwiej, bo nie trzeba przedstawiać konkurenta. Wokół referendum mogą zjednoczyć się wszyscy, którzy są w opozycji, niezależnie od dzielących ich różnic. Ta pozorna jedność opiera się na strategii: najpierw usuniemy rywala, potem będziemy się rozliczać między sobą”.

Jak informowały tabloidy na pierwszych stronach, Ryszard Kalisz został szczęśliwym ojcem. Z życzeniami i ciekawą propozycją dla posła, cieszącego się sławą pierwszego męskiego feministy, pośpieszyła za pośrednictwem „Super Expressu” prof. Magdalena Środa: „W życiu zawodowym taka radykalna zmiana, czyli zostanie ojcem i przejście na urlop tacierzyński, może być niesłychanie innowacyjna i stać się źródłem wielu dobrych doświadczeń”.

Teraz Kalisz może już kandydować na prezydenta, przekonuje doradca polityczny Wiesław Gałązka: „Tak jest od początku istnienia polityki. W dawnych czasach eunuch nie mógł wejść do świątyni. Natomiast mężczyzna, który posiada potomka, postrzegany jest jako zdolny do sprawowania władzy”.

Kocham Janusza Palikota – wyznał Andrzej Rozenek w rozmowie z Robertem Mazurkiem. Palikot, zdaniem posła Twojego Ruchu, „jest jedyną nadzieją dla Polski”. A dlaczego ostatnio zmienił styl na dżentelmeński? „Bo jest też kandydatem na premiera przyszłego rządu…”.

Leszek Miller w rozmowie z „Faktem” o planach na najbliższą przyszłość: „Każdy pełnokrwisty polityk chciałby być premierem.

Polityka 42.2013 (2929) z dnia 15.10.2013; Polityka i obyczaje; s. 122
Reklama