Mizerski na bis

Co z tym szatanem

Szatan ma coraz gorszą opinię w społeczeństwie, według wielu Polaków zagrożenie jego działaniami stale rośnie. Na skutek tych działań dochodzi do coraz większej liczby opętań, a w kraju lawinowo przybywa egzorcystów. Jak podała „Rzeczpospolita”, w ciągu 15 lat liczba czynnych egzorcystów wzrosła aż 30-krotnie (z czterech do 120). Są bardzo aktywni – dokształcają się, organizują konferencje i szkolenia, spotykają się na rekolekcjach, pojawiają w mediach. Publikują także książki i artykuły o opętaniach, zniewoleniach demonicznych i okultyzmie, które cieszą się wielką poczytnością. Wychodzący od roku miesięcznik „Egzorcysta” musiał np. robić dodruki pierwszych numerów ze względu na olbrzymie zainteresowanie poruszaną w nich tematyką.

Nie jest tajemnicą, że dobrze wyszkoleni księża egzorcyści potrafią wytropić szatana wszędzie. Coraz częściej wskazują na jego obecność nie tylko w poczynaniach niektórych polityków, ale także w filmach, rzeźbach, obrazach, instalacjach, książkach dla dzieci, a nawet w ćwiczeniach gimnastycznych.

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj