Społeczeństwo

Jak seks wyszedł z szafy

Serialowa rewolucja seksualna

Lizzy Caplan jako Virginia Johnson w serialu „Master of Sex”. Lizzy Caplan jako Virginia Johnson w serialu „Master of Sex”. BBC
Rozmiar członka nie ma znaczenia, a kobiety mogą mieć wielokrotny orgazm. To nie z „Cosmopolitan” czy z „Playboya”. Ta wiedza to efekt badań konserwatywnego ginekologa i byłej piosenkarki country sprzed pół wieku. Dziś oboje są tematem głośnego serialu.
William Masters i Virginia JohnsonNBCU Photo Bank/EAST NEWS William Masters i Virginia Johnson

Dziurka była prawie niewidoczna. By ją zauważyć, trzeba się było uważnie przyjrzeć, co utrudniał panujący w pokoju półmrok. Zresztą mężczyźni się tu specjalnie nie ­rozglądali, bo nie po to przychodzili do tej klitki w domu publicznym. Żaden z nich nie wiedział, że jest ­obserwowany przez otwór w drzwiach szafy. Z ukrycia podglądał ich ubrany we frak doktor William Masters, najlepszy ­specjalista od leczenia niepłodności w St. Louis, a być może w całych Stanach.

Polityka 47.2013 (2934) z dnia 19.11.2013; Ludzie i style; s. 94
Oryginalny tytuł tekstu: "Jak seks wyszedł z szafy"
Reklama

Czytaj także

Kraj

Szkoła bardzo szkodzi. Uczniom, demokracji, światu

Rozmowa z dr. Mikołajem Marcelą o fatalnych skutkach kultywowania XIX-wiecznej formuły szkoły, wychowywaniu do autorytaryzmu i o tym, jak można to zmienić.

Jacek Żakowski
18.09.2021