Polityka i obyczaje
Polityka

O czym śnią Polacy? W „Dzienniku Polskim” wypowiedział się naukowo dr Michał Skalski: „W 1984 roku, gdy zaczynałem pracę na psychiatrii, spotykałem pacjentów, którzy śnili, że są prześladowani przez generała Wojciecha Jaruzelskiego… Potem były osoby, które śniły, że opętał ich diabeł. A teraz ludzie najczęściej śnią, że są opętani przez korporacje…”.

Pisarz Stefan Chwin proponuje wprowadzić do naszego języka pojęcie mniejszości intelektualnej i tak rozwija myśl w „Gazecie Wyborczej”: „Bo inteligencja, czyli ludzie o pewnym typie zainteresowań, pewnym profilu psychologicznym, pewnym typie wrażliwości, pewnym typie lektur, które mają za sobą i przed sobą, stanowi mniejszość w społeczeństwie masowym i nigdy nie będzie większością”.

Niektórzy politycy nadal się zastanawiają, dlaczego premier nie odwołał ministra zdrowia. „Minister Arłukowicz od wielu miesięcy unika obecności w mediach – zauważył w „Super Expressie” były minister tego resortu Marek Balicki.

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj