„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Społeczeństwo

LGBT Legia WWA

Tęczowi fani Legii

Anna Grodzka, posłanka Twojego Ruchu, nie ma wątpliwości: jesteśmy świadkami początku wielkich przemian obyczajowych. Anna Grodzka, posłanka Twojego Ruchu, nie ma wątpliwości: jesteśmy świadkami początku wielkich przemian obyczajowych. Melanie Kintz / PantherMedia
Na Facebooku upadł właśnie mit heteroseksualnego kibica Legii. Od tej pory trwa ustalanie, kto, komu i po co to zrobił.
Sekcja Kibiców LGBT to akcja przemyślana, dojrzewająca przez miesiące, wycelowana w kołtuna, homofoba oraz narodowca. Sekcja Kibiców LGBT to akcja przemyślana, dojrzewająca przez miesiące, wycelowana w kołtuna, homofoba oraz narodowca.

Pierwszy na Facebooku pojawił się fanpage z tęczą wpisaną w herb Legii. Miał to być głos stadionowych mniejszości seksualnych. W ciągu tygodnia poparło ją ponad 900 kibiców – gejów, lesbijek i transseksualistów. Zapewniali, że kochają Legię i współbraci kibiców heteryków, ale ci nie podzielili ich uczuć i masowo zgłaszali stronę do usunięcia.

Drugi fanpage Legii dla gejów i lesbijek, przez przeciwników ochrzczony gejpejdżem, wystartował już tylko z tęczową wstążeczką przyczepioną do herbu.

Polityka 4.2014 (2942) z dnia 21.01.2014; Społeczeństwo; s. 22
Oryginalny tytuł tekstu: "LGBT Legia WWA"
Reklama

Czytaj także

Nauka

Zaszczepieni też chorują. Dlaczego trzecia dawka jest niezbędna?

Coraz więcej osób wątpi w szczepionki przeciwko covid, skoro nawet po trzech dawkach przytrafia im się zakażenie. Czy zatem decyzję o szczepieniu przypominającym lepiej odłożyć do czasu, aż pojawią się skuteczniejsze preparaty?

Paweł Walewski
04.12.2021