Społeczeństwo

Premier wpadnie

Gospodarskie wizyty Donalda Tuska

Z wizytą u rodziny zastępczej Wandy Gawron w Strzałkowie. Z wizytą u rodziny zastępczej Wandy Gawron w Strzałkowie. Marian Zubrzycki / Forum
Donald Tusk nie spotyka się z ludźmi – źle. Kiedy w końcu do nich jedzie – jeszcze gorzej. Czy te domowe spotkania, które zaczął praktykować premier, rzeczywiście zbliżają go do ludzi?
U Małgorzaty, Marcina i Mikołaja Sochockich w Płocku.Tomasz Miecznik/Forum U Małgorzaty, Marcina i Mikołaja Sochockich w Płocku.

Marcin Sochocki nikomu nie powiedział, że napisał e-mail do szefa rządu, w którym zaprosił go do swojego miasta: – W lutym zeszłego roku usłyszałem, jak premier zapowiedział, że wybiera się w Polskę z gospodarskimi wizytami. Niewiele się zastanawiając, zaprosiłem go do Płocka. Potem Sochocki sam o tym zapomniał, aż do listopada zeszłego roku, bo wtedy właśnie dostał wiadomość z Kancelarii Premiera, że Donald Tusk chętnie wpadnie z wizytą.

Polityka 6.2014 (2944) z dnia 04.02.2014; Polityka; s. 22
Oryginalny tytuł tekstu: "Premier wpadnie"

Czytaj także

Świat

Kontrowersyjna rolna rewolucja

Lada dzień na Ukrainie rozpocznie się rolna rewolucja. To najbardziej oczekiwana i kontrowersyjna obietnica Wołodymyra Zełenskiego.

Oleksandra Iwaniuk
25.01.2020