Polskie kobiety: zapracowane – niedoceniane

Babskie gadanie
W Polsce jest więcej wykształconych kobiet niż mężczyzn. Dlaczego wciąż nie zarabiają, jak powinny, i nie awansują, jak by mogły?
Z rozlicznych badań wynika, że w Polsce kobieta na tym samym stanowisku co mężczyzna zarabia średnio mniej – wyniki wahają się między 14 a 17 proc.
Wavebreakmedia ltd/PantherMedia

Z rozlicznych badań wynika, że w Polsce kobieta na tym samym stanowisku co mężczyzna zarabia średnio mniej – wyniki wahają się między 14 a 17 proc.

Przychodzi baba do roboty. I często, ciągle zbyt często, wpada w potrzask. Jeśli nawet nie będzie zarabiać słabiej ani awansować wolniej, niż startujący z tego samego punktu kolega, to popadnie w autodestrukcyjne wyrzuty sumienia, że spaprała swoją misję kobiecą. Dom, macierzyństwo, rodzina… – Zawsze uderzało mnie, że o ile na średnich szczeblach menedżerskich mamy w PZU nawet 80–90 proc. kobiet, to tuż pod zarządem jest ich już zaledwie połowa, a potem już tylko gorzej – mówił Andrzej Klesyk, prezes PZU, podczas jednej z cyklu debat o najważniejszych problemach współczesnej Polski, organizowanych przez POLITYKĘ i PZU.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną