Społeczeństwo

Służba z widokiem

Mieszkania służbowe za bezcen

Nowe mieszkania w stolicy, i to rozdawane za darmo, rozchodziły się jak ciepłe bułeczki. Nowe mieszkania w stolicy, i to rozdawane za darmo, rozchodziły się jak ciepłe bułeczki. Alena Brozova / PantherMedia
CBA zainteresowało się rozdawanymi oficjelom mieszkaniami służbowymi w stolicy. Są już pierwsze wnioski o odebranie takich mieszkań na słynnym osiedlu MSW na Kabatach w Warszawie.
Mieszkania poprzydzielano do dyspozycji różnym służbom: najwięcej dostała Policja, bo aż 192.Bartosz Krupa/EAST NEWS Mieszkania poprzydzielano do dyspozycji różnym służbom: najwięcej dostała Policja, bo aż 192.

Warszawskie osiedle przy ul. Zaruby i Dembego leży tuż przy stacji metra Kabaty. Zbudowało je Ministerstwo Spraw Wewnętrznych z przeznaczeniem na kwatery dla funkcjonariuszy służb mu podległych, żeby gdy służba wezwie z terenu do stolicy, było gdzie się zatrzymać. Inwestycję rozpoczęto w 1993 r., jeszcze w trakcie prac, w 2000 r., nakłady na budowę wyliczono na 41,5 mln zł. W tym samym roku Sejm przeznaczył w bud­żecie na kontynuowanie inwestycji kolejne 12,98 mln zł – odbierając te pieniądze Ochotniczemu Hufcowi Pracy.

Polityka 16.2014 (2954) z dnia 15.04.2014; Społeczeństwo; s. 46
Oryginalny tytuł tekstu: "Służba z widokiem"

Czytaj także

Ja My Oni

Ludwika i Henryk Wujcowie – człowieka porządnego portret podwójny

Próbując zdefiniować dobro, ludzie powinni przede wszystkim ustalić, czego nie wolno, choć niby nie powinno się zaczynać od zakazów.

Katarzyna Czarnecka
27.08.2019