Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Służba z widokiem

Mieszkania służbowe za bezcen

Nowe mieszkania w stolicy, i to rozdawane za darmo, rozchodziły się jak ciepłe bułeczki. Nowe mieszkania w stolicy, i to rozdawane za darmo, rozchodziły się jak ciepłe bułeczki. Alena Brozova / PantherMedia
CBA zainteresowało się rozdawanymi oficjelom mieszkaniami służbowymi w stolicy. Są już pierwsze wnioski o odebranie takich mieszkań na słynnym osiedlu MSW na Kabatach w Warszawie.
Mieszkania poprzydzielano do dyspozycji różnym służbom: najwięcej dostała Policja, bo aż 192.Bartosz Krupa/EAST NEWS Mieszkania poprzydzielano do dyspozycji różnym służbom: najwięcej dostała Policja, bo aż 192.

Warszawskie osiedle przy ul. Zaruby i Dembego leży tuż przy stacji metra Kabaty. Zbudowało je Ministerstwo Spraw Wewnętrznych z przeznaczeniem na kwatery dla funkcjonariuszy służb mu podległych, żeby gdy służba wezwie z terenu do stolicy, było gdzie się zatrzymać. Inwestycję rozpoczęto w 1993 r., jeszcze w trakcie prac, w 2000 r., nakłady na budowę wyliczono na 41,5 mln zł. W tym samym roku Sejm przeznaczył w bud­żecie na kontynuowanie inwestycji kolejne 12,98 mln zł – odbierając te pieniądze Ochotniczemu Hufcowi Pracy.

Polityka 16.2014 (2954) z dnia 15.04.2014; Społeczeństwo; s. 46
Oryginalny tytuł tekstu: "Służba z widokiem"
Reklama

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022