Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Polityka i obyczaje

Polityka

Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz jest przekonany, że Jarosław Kaczyński nie wystartuje w wyborach prezydenckich. „Strach przed przegraną z Komorowskim sparaliżuje Kaczyńskiego – powiedział „Rzeczpospolitej”. – Wystawi prof. Piotra Glińskiego albo znajdzie innego kozła ofiarnego”.

Politolog Rafał Chwedoruk, poproszony przez redaktora „Super Expressu” o podanie przykładu polityka, który raz na zawsze się skompromitował: „Choćby Jan Maria Rokita. Przez długi czas był postrzegany jako poważny polityk i obywatel. Skompromitował się nieudaną próbą odparcia Wehrmachtu w XXI w. Wydaje mi się, że on już zamknął sobie drogę powrotu do wielkiej polityki”.

Nie da się natomiast wykluczyć powrotu Nelly Rokity. „Nie powiedziałam jeszcze ostatniego słowa – oświadczyła na łamach „Polski”. – Chciałabym wrócić, z nową siłą i werwą. Ale póki mowa o obecnej ekipie rządzącej, takie plany nie wchodzą w grę. Nie chcę uczestniczyć w cyrku”.

Reżyser Juliusz Machulski w wywiadzie dla „News­weeka” wyznał, iż kiedyś głosował na Wałęsę, nie na Kwaśniewskiego, ale obecnie obaj go rozczarowują, ponieważ „nie mogą się rozstać z poczuciem bycia kimś ważnym”: „Ale trudno wymagać od polityka, żeby miał sumienie, charakter czy honor, bo wtedy by pewnie nie był politykiem”.

Bogdan Zdrojewski, jeszcze minister kultury, w „Rzeczpospolitej” o kandydowaniu do Parlamentu Europejskiego: „Jeden z kolegów ministrów spytał mnie: »Ty się rzeczywiście wahasz?«. Potwierdziłem, więc zadał mi drugie pytanie, czy nie powinienem się leczyć”.

Polityka 19.2014 (2957) z dnia 06.05.2014; Polityka i obyczaje; s. 122
Reklama