Społeczeństwo

Polak w półraju

Henryk Domański: Polakom żyje się lepiej

„Gospodarka rynkowa na ogół buduje zaufanie, bo tworzy liczne relacje, które przeważnie jednak nie kończą się oszustwem”. „Gospodarka rynkowa na ogół buduje zaufanie, bo tworzy liczne relacje, które przeważnie jednak nie kończą się oszustwem”. Krzysztof Żuczkowski / Forum
Prof. Henryk Domański, socjolog, o tym, że żyje nam się lepiej, chociaż nie najlepiej, i jak w tym szczęściu jesteśmy zagubieni.
„Średnio biorąc, czujemy się w Polsce coraz lepiej, chociaż jeszcze nie najlepiej. Ale to oczywiście nie rozkłada się równo”.Igor Smirnow/Gazeta Polska/Forum „Średnio biorąc, czujemy się w Polsce coraz lepiej, chociaż jeszcze nie najlepiej. Ale to oczywiście nie rozkłada się równo”.

Jacek Żakowski: – Dwie narracje opisujące ćwierćwiecze III RP walczą ze sobą przy okazji rocznicy. W jednej dzisiejsza Polska to piekło – rozkradziona albo wyprzedana, ludzie żyją tu w nędzy i upodleniu. W drugiej stworzyliśmy raj na ziemi, odnieśliśmy największy sukces w historii, Polakom nigdy tak dobrze nie było. A naprawdę?
Prof. Henryk Domański: – Wszystko rośnie. Dochody, konsumpcja, wykształcenie, liczba posiadanych samochodów, domów, mieszkań, różnych urządzeń domowych.

Polityka 21.2014 (2959) z dnia 20.05.2014; Rozmowa na ćwierćwiecze; s. 18
Oryginalny tytuł tekstu: "Polak w półraju"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ja My Oni

Jak pozostać sobą po spektakularnym sukcesie bądź porażce

Jak sobie poradzić z porażką, ale też sukcesem.

Grzegorz Gustaw
08.08.2017