Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Polityka i obyczaje

Polityka

W teatralnym serialu ­Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego zatytułowanym „Klątwa, odcinki z czasu beznadziei” giną niemal wszyscy polscy parlamentarzyści. W najnowszym kryminale Mariusza Czubaja „Martwe popołudnie” poseł zostaje zastrzelony już w pierwszym rozdziale. Co autorzy chcą przez to ­powiedzieć?

Paweł Demirski w „Gazecie Wyborczej” zauważa podobieństwa między konkursem Eurowizji a wyborami do Parlamentu Europejskiego: „Muzyka w przypadku Eurowizji – wyjątkowo szmirowata propozycja – jest adekwatna do rozwiązań politycznych naszych drogich kandydatów do PE”.

Prof. Zdzisław Krasnodębski, kandydat do Parlamentu Europejskiego z listy PiS, wyznał tygodnikowi „wSieci”: „Jest polską racją stanu, by Jarosław Kaczyński, którego mam szczęście nazywać także swoim przyjacielem, został premierem, to również mój osobisty cel. Nawet więcej – takie działanie nakazuje mi moje ­sumienie”.

Jarosław Kaczyński jest jednym z pretendentów do tytułu Prawego Polaka, którego wybierają redakcje „Warszawskiej Gazety” i „Polski Niepodległej”. Z rekomendacji Andrzeja Lei: „Ta nagroda za 25 lat poświęconych Polsce mu się po prostu należy przez aklamację! Jarosław! Jarosław! Jarosław! I tyle”.

Warszawska Gazeta” zadała paru osobom trudne pytanie, mianowicie: „Czy Michał Kamiński to zwykły obłudnik, czy polityczny oszust?”. Wypowiedział się m.in. Jacek Kurski: „Jest to człowiek, który kieruje się własnym interesem i realizuje go tak, jak go rozumie. Nie ma to nic wspólnego z dobrem Polski.

Polityka 21.2014 (2959) z dnia 20.05.2014; Polityka i obyczaje; s. 114
Reklama