Społeczeństwo

Łapówkowa łapanka

Tajemnica pewnego przekrętu

Tadeusz Mróz (nazwisko zmienione), przedstawiciel Kancelarii Group z Tychów i towarzyszący mu mężczyzna, prawdopodobnie kierowca, zostali zatrzymani przez CBA, jak ujawniono, na gorącym uczynku. Tadeusz Mróz (nazwisko zmienione), przedstawiciel Kancelarii Group z Tychów i towarzyszący mu mężczyzna, prawdopodobnie kierowca, zostali zatrzymani przez CBA, jak ujawniono, na gorącym uczynku. EAST NEWS
Wydział przestępczości zorganizowanej Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku odtrąbił niebywały sukces, wykryto wielką korupcję. Czasem jednak tak bywa, że kiedy kurz opada, sukces staje się względny.
„Olek mówił nam przed rokiem, że osoba związana z jedną ze służb specjalnych groziła mu, że jeżeli nie obciąży czymkolwiek Andrzeja, sam pójdzie siedzieć. Właśnie siedzi”.Wikipedia „Olek mówił nam przed rokiem, że osoba związana z jedną ze służb specjalnych groziła mu, że jeżeli nie obciąży czymkolwiek Andrzeja, sam pójdzie siedzieć. Właśnie siedzi”.

Kończył się właśnie majowy długi weekend, kiedy gdańska Prokuratura Apelacyjna poinformowała, że na gorącym uczynku schwytano sprawców rekordowej w skali kraju afery korupcyjnej. W jednym z trójmiejskich hoteli mieli wręczyć 6 mln zł Andrzejowi Stynowi, dyrektorowi pomorskiej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR). W zamian oczekiwali przyznania 320 mln zł unijnej dotacji. Dyrektor ARiMR nie jest o nic podejrzany – oznajmiła prokuratura, co oznaczało, że łapówka była kontrolowana, a dyrektor współpracował z organami ścigania i służył jako przynęta.

Polityka 23.2014 (2961) z dnia 03.06.2014; Społeczeństwo; s. 44
Oryginalny tytuł tekstu: "Łapówkowa łapanka"
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Wybuchowe wesele. Zostali bez domu i z kredytem na całe życie

W jednej chwili wesele Wawrzyniaków zamieniło się w koszmar. Każdego dnia nurtuje ich pytanie: jak tu obchodzić rocznicę?

Norbert Frątczak
18.07.2021