Społeczeństwo

Łapówkowa łapanka

Tajemnica pewnego przekrętu

Tadeusz Mróz (nazwisko zmienione), przedstawiciel Kancelarii Group z Tychów i towarzyszący mu mężczyzna, prawdopodobnie kierowca, zostali zatrzymani przez CBA, jak ujawniono, na gorącym uczynku. Tadeusz Mróz (nazwisko zmienione), przedstawiciel Kancelarii Group z Tychów i towarzyszący mu mężczyzna, prawdopodobnie kierowca, zostali zatrzymani przez CBA, jak ujawniono, na gorącym uczynku. EAST NEWS
Wydział przestępczości zorganizowanej Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku odtrąbił niebywały sukces, wykryto wielką korupcję. Czasem jednak tak bywa, że kiedy kurz opada, sukces staje się względny.
„Olek mówił nam przed rokiem, że osoba związana z jedną ze służb specjalnych groziła mu, że jeżeli nie obciąży czymkolwiek Andrzeja, sam pójdzie siedzieć. Właśnie siedzi”.Wikipedia „Olek mówił nam przed rokiem, że osoba związana z jedną ze służb specjalnych groziła mu, że jeżeli nie obciąży czymkolwiek Andrzeja, sam pójdzie siedzieć. Właśnie siedzi”.

Kończył się właśnie majowy długi weekend, kiedy gdańska Prokuratura Apelacyjna poinformowała, że na gorącym uczynku schwytano sprawców rekordowej w skali kraju afery korupcyjnej. W jednym z trójmiejskich hoteli mieli wręczyć 6 mln zł Andrzejowi Stynowi, dyrektorowi pomorskiej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR). W zamian oczekiwali przyznania 320 mln zł unijnej dotacji. Dyrektor ARiMR nie jest o nic podejrzany – oznajmiła prokuratura, co oznaczało, że łapówka była kontrolowana, a dyrektor współpracował z organami ścigania i służył jako przynęta.

Polityka 23.2014 (2961) z dnia 03.06.2014; Społeczeństwo; s. 44
Oryginalny tytuł tekstu: "Łapówkowa łapanka"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ja My Oni

Jak komunikować swoje potrzeby

Jak wyrazić swoje potrzeby, aby inni je uwzględniali.

Anna Dąbrowska, Anna Dobrowolska
06.02.2018