Społeczeństwo

Nielegalne taśmy

Z życia sfer

Życie polityczne opuściło duszne gabinety najważniejszych osób w państwie i przeniosło się do nielegalnych nagrań. To tam prowadzi się dziś ważne rozmowy i podejmuje istotne dla kraju decyzje.

Z udostępnianych bezpłatnie nielegalnych nagrań możemy czerpać wiedzę o planowanych inwestycjach i pracach nad kluczowymi ustawami, dowiemy się także, kto jest jakim ch... i co z tego wynika dla budżetu państwa. Przy okazji istnienie nielegalnych nagrań pozwala przetrwać ujawniającym je mediom, bo gdyby media te musiały wyżyć z relacjonowania wydarzeń sejmowych i konferencji prasowych różnych partii, dawno by upadły.

Moim zdaniem to trochę nie fair, że w nielegalnych nagraniach występują tylko przedstawiciele władzy, zabierając cały czas antenowy, a polityków innych opcji dyskryminuje się i wyklucza z debaty.

Polityka 26.2014 (2964) z dnia 24.06.2014; Felietony; s. 4
Oryginalny tytuł tekstu: "Nielegalne taśmy"
Reklama

Czytaj także

Świat

PiS wprowadza „ruski ład”? Polska spiera się z UE, Kreml klaszcze

„Ruski ład” w Polsce to scenariusz, któremu Kreml kibicuje od lat. Zresztą do tej pory prognozy Rosjan sprawdzają się co do joty. Co to oznacza? Że Polska z Unii formalnie wprawdzie nie wystąpi, ale osunie się na jej peryferie.

Agnieszka Bryc
22.07.2021