Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Polska na musie

Z życia sfer

Po wprowadzeniu przez Rosję embarga Polska stanęła w obliczu kryzysu jabłkowego. W tej sprawie odbyło się już pierwsze posiedzenie sztabu antykryzysowego, którego przebieg znamy dzięki nielegalnym nagraniom opublikowanym przez media.

– Witam wszystkich i czekam na meldunki o aktualnej sytuacji w kraju – rozpoczął premier.

– Od kilku dni zalewa nas fala ­naszych jabłek – grobowym głosem poinformował minister rolnictwa. – Na południu i w centrum mamy do czynienia z prawdziwą klęską urodzaju. W najbardziej zagrożonych rejonach do jedzenia jabłek rzuciliśmy wojsko i wolontariuszy.

– Demografowie alarmują, że przy naszym obecnym wzroście naturalnym i tak nigdy tych jabłek nie zjemy – obwieściła minister edukacji.

Przedstawiciel MSZ ostrzegł, że przez nasze jabłka pogarsza się pozycja Polski na arenie międzynarodowej.

– Francuzi odwołali swój udział w spotkaniu Trójkąta Weimarskiego, kiedy się dowiedzieli, że na obiad i kolację będą jabłka.

Głos zabrał wicepremier i lider PSL.

– Wczoraj podjąłem stosowne kroki i poszedłem z koszem jabłek do Sejmu, gdzie wszystkich częstowałem – ogłosił. – Posłowie z PiS powiedzieli, że nie będą jeść, dopóki rząd nie ustąpi. Nasi jedli, ale niechętnie, wielu zajęło pozycję wyczekującą.

– Proszę o nazwiska, trzeba wprowadzić dyscyplinę partyjną i jakieś sankcje – zdecydował premier.

Następnie swoje propozycje zgłosili przedstawiciele resortów. Pierwszy zabrał głos minister obrony.

– Na sztabie generalnym zaproponowałem, żeby do warunków przetargu na nowe helikoptery dla wojska dodać punkt, że za dostawy zapłacimy jabłkami – zameldował.

– My planujemy od przyszłego roku jabłkami rewaloryzować renty i emerytury – zdradził minister pracy i polityki socjalnej. – Rozważamy też rozdawanie jabłek uczestnikom programu „Rodzina na swoim”, dla których zabraknie mieszkań.

Polityka 32.2014 (2970) z dnia 05.08.2014; Felietony; s. 4
Oryginalny tytuł tekstu: "Polska na musie"
Reklama