Społeczeństwo

Szkodliwe działania ustami

Z życia sfer

Zakończyły się krwawe starcia wokół Powstania Warszawskiego. Prawica ogłosiła, że powstanie wygrała, a przeciwników powstania zmusiła do wycofania się kanałami na z góry upatrzone, przegrane pozycje. Poza tym w kraju upał, korki, duchota i tzw. sezon ogórkowy – groźne zjawisko, przed którym w portalu wPolityce.pl ostrzega publicysta Stanisław Żaryn.

„Czy w sytuacji, gdy kraj stoi nad przepaścią, stać nas na sezon ogórkowy?” – pyta z troską. „Czyśmy zapomnieli już o ostatnio ujawnionych patologiach?”. Zdaniem Żaryna na skutek działania niepolskich sił w mediach grzęźniemy w lekkich wakacyjnych przekazach na temat plażowania, pogody i korków na autostradach zamiast poruszać tematy kluczowe. Żeby dobra pogoda zupełnie nas nie ogłupiła, Żaryn rzuca kilka orzeźwiających tematów do przemyślenia podczas urlopów: „Jak wygląda potencjał obronny Polski?

Polityka 33.2014 (2971) z dnia 11.08.2014; Felietony; s. 4
Oryginalny tytuł tekstu: "Szkodliwe działania ustami"

Czytaj także

Kultura

Wojewódzki z Matą o „Patointeligencji” i „Patoreakcji”

Mata, autor „Patointeligencji”, który właśnie opublikował nowy utwór z równie mocnym tekstem: – Społeczną rolą artysty czasami jest wystawienie się na strzał. Ja się czuję z tym dobrze, to zamieszanie czemuś służy.

Kuba Wojewódzki
03.04.2021