Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Przerwane milczenie

Z życia sfer

Po słynnym już tekście profesora Hartmana na temat kazirodztwa niedawno opinię publiczną zbulwersował zamieszczony w internecie tekst profesora Pacana, będący próbą nowego spojrzenia na ludożerstwo.

Po słynnym już tekście profesora Hartmana na temat kazirodztwa niedawno opinię publiczną zbulwersował zamieszczony w internecie tekst profesora Pacana, będący próbą nowego spojrzenia na ludożerstwo. Zapytałem uczonego, dlaczego zdecydował się włożyć kij w mrowisko, podejmując tak ryzykowny temat? – Nie ukrywam, że chciałem się trochę podlansować w mediach.

– Dlaczego wybrał pan akurat ludożerstwo? – Uznałem, że czas przerwać otaczającą ludożerstwo zmowę milczenia, wywołać wokół niego pewien naukowy niepokój. Poza tym nie oszukujmy się, w sytuacji gdy o homoseksualizmie, pedofilii czy kazirodztwie publicznie powiedziano już wszystko, osobom, które chcą być kontrowersyjne, pozostały tylko tematy takie jak zoofilia, nekrofilia, koprofagia czy właśnie ludożerstwo.

– Wokół ludożerstwa – dodaje uczony – narosło wiele mitów i nieporozumień, które staram się rozwiać. Moim zdaniem należy na nie spojrzeć bez niepotrzebnych emocji i uprzedzeń.

Polityka 41.2014 (2979) z dnia 07.10.2014; Felietony; s. 4
Oryginalny tytuł tekstu: "Przerwane milczenie"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >