Z życia sfer

Przerwane milczenie
Po słynnym już tekście profesora Hartmana na temat kazirodztwa niedawno opinię publiczną zbulwersował zamieszczony w internecie tekst profesora Pacana, będący próbą nowego spojrzenia na ludożerstwo.

Po słynnym już tekście profesora Hartmana na temat kazirodztwa niedawno opinię publiczną zbulwersował zamieszczony w internecie tekst profesora Pacana, będący próbą nowego spojrzenia na ludożerstwo. Zapytałem uczonego, dlaczego zdecydował się włożyć kij w mrowisko, podejmując tak ryzykowny temat? – Nie ukrywam, że chciałem się trochę podlansować w mediach.

– Dlaczego wybrał pan akurat ludożerstwo? – Uznałem, że czas przerwać otaczającą ludożerstwo zmowę milczenia, wywołać wokół niego pewien naukowy niepokój. Poza tym nie oszukujmy się, w sytuacji gdy o homoseksualizmie, pedofilii czy kazirodztwie publicznie powiedziano już wszystko, osobom, które chcą być kontrowersyjne, pozostały tylko tematy takie jak zoofilia, nekrofilia, koprofagia czy właśnie ludożerstwo.

– Wokół ludożerstwa – dodaje uczony – narosło wiele mitów i nieporozumień, które staram się rozwiać. Moim zdaniem należy na nie spojrzeć bez niepotrzebnych emocji i uprzedzeń.

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj