Osoby czytające wydania polityki

„Polityka”. Największy tygodnik w Polsce.

Wiarygodność w czasach niepewności.

Subskrybuj z rabatem
Społeczeństwo

Białe przegrywa

Z życia sfer

Większość Polaków rozmnaża się z czysto egoistycznych powodów, takich mianowicie, że chce mieć własne dziecko, które będzie dla nich oparciem na starość.

Dlatego dobrze, że abp Hoser uświadomił tym Polakom szerszy, ogólnoświatowy aspekt rodzicielstwa. Zdaniem hierarchy katolicy nie mogą skupiać się na płodzeniu dzieci we własnym wąsko pojętym interesie, gdy w tym czasie przedstawiciele innych religii intensywnie rozmnażają się w celu podboju chrześcijaństwa. „Europa, ta biała, chrześcijańska, zginie, jeśli się nic nie zmieni” – przepowiada arcybiskup na antenie RMF FM.

Przyszłość białej Europy czarno widzi nie tylko nauka Kościoła, ale także nauki bardziej ścisłe. „Takie są matematyczne wyniki dynamiki demograficznej” – argumentuje arcybiskup, dodając, że „jeżeli ludność biała, europejska etnicznie, zanika, bo się nie rozmnaża, a ludność muzułmańska bardzo dba o swoją rozrodczość i bardzo ją ceni, no to będzie zwykłe zastąpienie jednej ludności przez drugą”. W wyniku takiego zastępstwa rozmnażający się w najlepsze muzułmanie zajmą nasze ziemie i miejsca pracy, a my, powiada abp Hoser, „będziemy bardzo małą mniejszością etniczną i religijną, która będzie walczyła o swoje przetrwanie”. To naprawdę ponura perspektywa, dlatego moim zdaniem nie czas zasłaniać się słowami papieża Franciszka, że katolicy nie muszą się rozmnażać jak króliki. Sytuacja jest taka, że niestety muszą, żeby muzułmanie nie uzyskali nad nami przewagi liczebnej, którą następnie brutalnie wykorzystają. Wygląda na to, że papież, zazwyczaj nieomylny, w sprawie rozmnażania akurat się pomylił – cóż, każdemu może się zdarzyć.

W każdym razie dobrze, że w naszej demografii coś drgnęło i Polaków znowu zaczęło przybywać. Problem w tym, że nie przybywa ich we wszystkich miejscach równomiernie, na skutek czego w pewnych miejscach (kopalnie, administracja państwowa) od lat jest ich za dużo, a w innych odczuwa się dotkliwe braki.

Polityka 7.2015 (2996) z dnia 10.02.2015; Felietony; s. 4
Oryginalny tytuł tekstu: "Białe przegrywa"
Reklama