Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Społeczeństwo

#SOSNepal, czyli media dla Nepalu

Redaktor naczelny POLITYKI Jerzy Baczyński w koszulce, ze sprzedaży której dochód w całości zostanie przekazany poszkodowanym w katastrofie w Nepalu. Redaktor naczelny POLITYKI Jerzy Baczyński w koszulce, ze sprzedaży której dochód w całości zostanie przekazany poszkodowanym w katastrofie w Nepalu. Leszek Zych / Polityka

Redakcja POLITYKI włączyła się w akcję Programu 3 Polskiego Radia i Polskiej Akcji Humanitarnej #SOSNepal, której celem jest zbiórka pieniędzy dla nepalskich dzieci i ich rodzin.

W związku z tym zachęcamy do zakupu specjalnych koszulek, ze sprzedaży których dochód w całości zostanie przekazany poszkodowanym w katastrofie w Nepalu. T-shirty można nabyć w sklepie internetowym PAH na: www.skleppah.pl, a od 12 czerwca również w sieci drogerii Rossmann.

Polska Akcja Humanitarna wystąpiła również z prośbą do operatorów sieci komórkowych o przyłączenie się do projektu i przyznanie charytatywnego esemesa. Każdy, kto chciałby pomóc, może też wysłać esemes o treści „Nepal” pod numer: 73646 (koszt to 3,69 zł). Jak dotąd PAH otrzymał już 100 tys. esemesów, dzięki czemu dało się zebrać dokładnie 369 tys. złotych! 

W akcję zaangażowali się także artyści, m.in. Urszula Dudziak, Anna Maria Jopek, Ania Rusowicz, Wojciech Malajkat, Artur Rojek, Muniek Staszczyk, Zbigniew Zamachowski.

Przypomnijmy: 25 kwietnia w Nepalu, 50 km od stolicy Katmandu, doszło do największego od ponad 80 lat trzęsienia ziemi. Ponowne wstrząsy wystąpiły 12 maja. Szacuje się, że zginęło blisko 10 tys. osób, a 17 tys. zostało rannych.

8,1 mln osób w 39 powiatach zostało dotkniętych skutkami katastrofy. Zniszczonych zostało 488 789 domów, a 530 tys. poważnie uszkodzonych. Ogromnym zagrożeniem jest nadchodząca pora monsunowa.

Ludzie nie mają dachu nad głową, dodatkowo obfite deszcze grożą występowaniem niebezpiecznych osuwisk ziemnych.

Polityka 24.2015 (3013) z dnia 09.06.2015; Do i od Redakcji; s. 106
Reklama

Czytaj także

Nauka

Omikron. Czy faktycznie potrzebna nam nowa wersja szczepionki?

Żaden z dotychczasowych wariantów SARS-CoV-2 nie wymagał wprowadzenia zaktualizowanej wersji szczepionki. Omikron jest pierwszym, w przypadku którego taka ewentualność na poważnie jest brana pod uwagę. Jednak – czy to w ogóle konieczne? Są wątpliwości.

Piotr Rzymski
18.01.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną