Tygodnik, Nr 24 (3013), 10 czerwca – 16 czerwca 2015 r. W kioskach od 10 czerwca 2015 r.
Tygodnik, Nr 24 (3013), 10 czerwca – 16 czerwca 2015 r. W kioskach od 10 czerwca 2015 r.
Na Bliskim Wschodzie trwa pojedynek dwóch metod prowadzenia wojny na odległość: kampanii precyzyjnych ataków powietrznych i salw rakietowych pocisków balistycznych. Izrael ma dużo samolotów, ale Iran jeszcze więcej rakiet. Czyj arsenał zwycięży?
Ból nie powinien być wyrokiem. A jednak w Polsce pacjenci umierają w cierpieniu, mimo że medycyna zna sposoby, by im ulżyć. Co więc zawodzi?
Po przyjęciu wotum zaufania rząd Donalda Tuska kupił sobie parę tygodni spokoju, ale sam premier nie wychodzi z tej operacji wzmocniony. Stracił sporo autorytetu w oczach swoich wyborców, koalicjantów, nawet macierzystej formacji. Czy zdoła jeszcze odwrócić złą passę?
Wzmacniamy armię o kolejny amerykański symbol, śmigłowce Apacz. Pierwsze wypożyczone egzemplarze właśnie zaczynają lądować w Polsce.
Powstała patologia: syndycy zawyżają koszty własnego działania, wystawiają horrendalne faktury za niestworzone rzeczy, sędziowie to akceptują, a żaden państwowy urzędnik się tym nie interesuje. To kradzież pieniędzy, które należą się przede wszystkim wierzycielom.
Zagraniczni turyści, którzy chcą odwiedzić Warszawę, wybierają Okęcie, w drugiej kolejności Modlin. Polacy wyjeżdżający na wakacje podobnie. Nawet ci z Radomia. Czy port lotniczy Warszawa-Radom zacznie w ogóle zarabiać? Zgoda na starty w nocy to dobry kierunek.
Wojna wywołuje potrzebę bliskości. Walka o nią dla wielu Ukraińców stała się kolejnym aktem oporu.
Mogłoby się wydawać, że TikTok to kilkunastosekundowe rolki, które młodzi nałogowo scrollują. Ale są tam również kilku-, a nawet kilkunastogodzinne live’y, na których z pozoru nic się nie dzieje. I to one są kluczowe. Tam się zarabia, buduje pozycję, rekrutuje zwolenników.
Nawet 11 tys. katechetów może w przyszłym roku szkolnym stracić pracę. Dotknie to głównie świeckich. Zbierają podpisy pod projektem, by religia lub etyka była obowiązkowa.
Rosja traktuje Polskę jak wroga, a Litwę jak własność, która tylko chwilowo wymknęła się spod kontroli. Dlatego Litwini szykują się na najgorsze.
Picie w Polsce to temat rzeka. Rzeka to zresztą dobra metafora. W zeszłym roku branża zarobiła 50 mld zł. A mówimy o czymś, czego wyprodukowanie kosztuje grosze – mówi Ryszard, od ponad 20 lat związany z branżą alkoholową. Sam jest alkoholikiem, ma ojca alkoholika i żonę alkoholiczkę.