Społeczeństwo

Kiełbasa kielecka

Conchita Wurst na Sabacie Czarownic w Kielcach

Conchita wydawała się mieć w sobie potencjał liftingujący, co pomogłoby wypchnąć Świętokrzyskie na rynek zagraniczny. Conchita wydawała się mieć w sobie potencjał liftingujący, co pomogłoby wypchnąć Świętokrzyskie na rynek zagraniczny. Łukasz Kalinowski / EAST NEWS
Management Thomasa Neuwirtha, znanego pod pseudonimem scenicznym Conchita Wurst, nadspodziewanie szybko i przychylnie zareagował na zaproszenie do Kielc. Prawdopodobnie zadziałała magia miejsca.
Wurst i Jean-Paul Gaultier podczas gali Life Ball w 2014 r.Manfred Werner/Wikipedia Wurst i Jean-Paul Gaultier podczas gali Life Ball w 2014 r.

Gwiazdą transmitowanego w TVP2 Sabatu Czarownic, dorocznego (od 6 lat) koncertu promującego Świętokrzyskie, miał być Lordi. Fiński zespół hardrockowy w demonicznych, lateksowych maskach i strojach z horrorów. Zwycięzca Eurowizji z 2006 r. – Ale doszliśmy do wniosku, że jego czar przywiądł, a siła przyciągania osłabła – mówi Małgorzata Wilk-Grzywna, dyrektor organizującego Sabat biura zarządu Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego (ROT).

Polityka 27.2015 (3016) z dnia 30.06.2015; Społeczeństwo; s. 30
Oryginalny tytuł tekstu: "Kiełbasa kielecka"
Reklama

Czytaj także

Kultura

Smartfonowa rewolucja według Wiśniewskiego

Czy świat wszechobecnych i wszechmocnych smartfonów jest tym, o czym marzyliśmy? A bezprzewodowa ewolucja stale przyspiesza.

Mariusz Herma
19.10.2021