Społeczeństwo

Kiełbasa kielecka

Conchita Wurst na Sabacie Czarownic w Kielcach

Conchita wydawała się mieć w sobie potencjał liftingujący, co pomogłoby wypchnąć Świętokrzyskie na rynek zagraniczny. Conchita wydawała się mieć w sobie potencjał liftingujący, co pomogłoby wypchnąć Świętokrzyskie na rynek zagraniczny. Łukasz Kalinowski / EAST NEWS
Management Thomasa Neuwirtha, znanego pod pseudonimem scenicznym Conchita Wurst, nadspodziewanie szybko i przychylnie zareagował na zaproszenie do Kielc. Prawdopodobnie zadziałała magia miejsca.
Wurst i Jean-Paul Gaultier podczas gali Life Ball w 2014 r.Manfred Werner/Wikipedia Wurst i Jean-Paul Gaultier podczas gali Life Ball w 2014 r.

Gwiazdą transmitowanego w TVP2 Sabatu Czarownic, dorocznego (od 6 lat) koncertu promującego Świętokrzyskie, miał być Lordi. Fiński zespół hardrockowy w demonicznych, lateksowych maskach i strojach z horrorów. Zwycięzca Eurowizji z 2006 r. – Ale doszliśmy do wniosku, że jego czar przywiądł, a siła przyciągania osłabła – mówi Małgorzata Wilk-Grzywna, dyrektor organizującego Sabat biura zarządu Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego (ROT).

Polityka 27.2015 (3016) z dnia 30.06.2015; Społeczeństwo; s. 30
Oryginalny tytuł tekstu: "Kiełbasa kielecka"

Czytaj także

Kultura

Kompozytorki wchodzą do gry

Kiedyś mieliśmy wśród kompozytorek pojedyncze przykłady spektakularnych karier. Ale najmłodsze pokolenie idzie całą ławą, co było widoczne na jesiennych festiwalach muzyki współczesnej.

Dorota Szwarcman
01.12.2020