Społeczeństwo

Przez aktora do Kantora

Polityka

W numerze 29 POLITYKI zamieszczono artykuł poświecony Tadeuszowi Kantorowi autorstwa Anety Kyzioł. W artykule czytamy: „Wielopole Skrzyńskie za czasów Kantora było typowym miasteczkiem galicyjskim, zamieszkanym przez Polaków, Żydów i osadników niemieckich. Ojciec Marian Kantor, nauczyciel, był żydowskim przechrztą. Po pierwszej wojnie światowej nie wrócił do rodziny, zamieszkał z inną kobietą na Śląsku. W 1942 r. został stracony w Auschwitz”. Pragnę z całą mocą zaprotestować przeciwko kreowaniu takiego zafałszowanego wizerunku Mariana Kantora-Mirskiego.

Polityka 31.2015 (3020) z dnia 28.07.2015; Do i od redakcji; s. 98

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Świat

Dyplomaci jak hostessy – tak działa polskie MSZ

PiS w zasadzie nie prowadzi polityki zagranicznej. Nie potrzebuje więc doświadczonych ambasadorów. Chyba że do roli hostess.

Grzegorz Rzeczkowski
09.10.2019