Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Nagroda dla magistra

Polityka

Przypominamy, że trwa konkurs o Nagrodę im. Mieczysława F. Rakowskiego na najlepszą pracę magisterską poświęconą czasom PRL. Do udziału zapraszamy zarówno świeżo upieczonych, jak i ubiegłorocznych magistrów – absolwentów nie tylko studiów historycznych. Na zgłoszenia czekamy do 30 września 2015 r. Wyniki ogłosimy na początku grudnia br. Autor najlepiej ocenionej pracy otrzyma 15 tys. zł.

Pomysł ufundowania Nagrody im. Mieczysława F. Rakowskiego zrodził się z inicjatywy rodziny byłego premiera i wieloletniego redaktora naczelnego POLITYKI. Redakcja tygodnika, w przekonaniu o wadze obiektywnych i krytycznych badań naukowych nad dziejami Polski lat 1945–89, przyłączyła się do inicjatywy fundatorów jako patron i organizator Nagrody.

W skład kapituły Nagrody im. Mieczysława F. Rakowskiego wchodzą: dr Barbara Klich-Klukowska (Uniwersytet Jagielloński), prof. Jerzy Kochanowski (Uniwersytet Warszawski), prof. Marcin Kula (Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie), prof. Wiesław Władyka (UW i POLITYKA) oraz red. Marian Turski (POLITYKA).

Szczegółowe informacje o Nagrodzie

Polityka 32.2015 (3021) z dnia 04.08.2015; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 98
Reklama