Społeczeństwo

Kręcenie na większą skalę

Z życia sfer

Dobra wiadomość jest taka, że Jarosław Kaczyński przerwał milczenie i podczas publicznych wystąpień chętnie dzieli się swoimi pomysłami.

Np. takim, że „przeciętny Polak powinien być w takiej samej sytuacji ekonomicznej jak przeciętny Niemiec”, co moim zdaniem jest koncepcją słuszną. Niestety, rząd PO przez ostatnie osiem lat fundował przeciętnemu Polakowi sytuację ekonomiczną o wiele gorszą od tej, którą ma Niemiec, co tylko potwierdza opinię, że jest to rząd proniemiecki, a nie propolski. Prezes PiS uważa, że do zrobienia jest w kraju wiele w rozmaitych dziedzinach. Weźmy np. kinematografię, w której jedynym znanym dokonaniem obecnej władzy jest „Ida” – film przereklamowany, niekolorowy, w dodatku zrozumiany na świecie opacznie i antypolsko.

Polityka 41.2015 (3030) z dnia 06.10.2015; Felietony; s. 4
Oryginalny tytuł tekstu: "Kręcenie na większą skalę"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Dzisiejsza bieda jest inna. Pieniądze jej nie przegonią

Według GUS bieda jest w Polsce marginesem: w skrajnym ubóstwie żyje nieco ponad 4 proc. Polaków i tylko 6,5 proc. rodzin wielodzietnych. 500 plus poprawiło statystyki finansowe, ale ci naprawdę najubożsi bardziej niż pieniędzy potrzebują ludzkiej pomocy.

Juliusz Ćwieluch
26.03.2019