Osoby czytające wydania polityki

„Polityka” - prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Coś z życia

Jak wykorzystać łóżka?
Władze Krakowa postanowiły rozreklamować się u sąsiadów. Pod hasłem „W Krakowie nie ma czasu na sen” od października rusza kampania promocyjna w niemieckich miastach. Głównym motywem kampanii będą puste łóżka hotelowe. Katarzyna Gądek z magistratu tłumaczyła w „Gazecie Krakowskiej”, że to taki żart sugerujący potencjalnym turystom, że Kraków oferuje całodobowe atrakcje: „Turyści, którzy zapłacili za pokój w hotelu, rezygnują więc z noclegu, bo szkoda im czasu na sen”. Złośliwi internauci odczytali przekaz reklamowy zupełnie inaczej: turyści nie nocują, bo wszystkie atrakcje zdołali poznać w ciągu dnia.

Życie na włosku
W Gubinie doszło do incydentu, który zagraża całemu miastu. Otóż pani Edyta poszła do nowo powstałego zakładu fryzjerskiego, by zrobić się na bóstwo. Zachęcił ją dodatkowo fakt, że miała trafić w ręce świetnego stylisty (z Jasienia zresztą). Pani Edyta wstała zadowolona z fotela, ale w domu coś poszło nie tak. Włosy zaczęły ponoć wypadać. Przyszła z reklamacją do stylisty, ale ten nie kwapił się do zadośćuczynienia. Z odsieczą pospieszył mąż, który spuścił styliście lanie. Stylista się leczy, dla męża szykują akt oskarżenia, a miasto się podzieliło: Gubin starzy fryzjerzy vs Gubin stylista. Gdy dojdzie do zamieszek, poinformujemy.

Polityka 39.2005 (2523) z dnia 01.10.2005; Fusy plusy i minusy; s. 108
Reklama

Czytaj także

null
Społeczeństwo

Psychologowie są dziś wszędzie i zajmują się wszystkim. Czy słusznie? I kto się zajmie nimi?

Transport, policja, szpitale, marketing, reklama, sądownictwo, media, polityka, a wkrótce każda polska szkoła – gdzie się obejrzeć, tam psycholog. Czy współczesna wiedza psychologiczna pozwala im brać na swoje barki aż takie obciążenia?

Ewa Wilk
25.02.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną