Społeczeństwo

Złapcie go, jeśli potraficie

Grzegorz Ł. – oszust wekslowy bezkarny

Oryginalny weksel, którym posłużył się Grzegorz Ł. Oryginalny weksel, którym posłużył się Grzegorz Ł. EAST NEWS
„Złap mnie, jeśli potrafisz” to słynny film, w którym Leonardo DiCaprio gra oszusta i fałszerza czeków, ściganego przez upartego agenta FBI. U nas też jest ktoś z podobnym tupetem. Tyle że specjalnie nikt go nie ściga.
W internecie o działalności Grzegorza Ł. i jego firm (nazwy się zmieniają) aż huczy.OtnaYdur/PantherMedia W internecie o działalności Grzegorza Ł. i jego firm (nazwy się zmieniają) aż huczy.

W sierpniu 2015 r. zetknął się z nim prezes potężnej firmy, czołówka świata biznesu w Polsce. Chciał zrobić przelew, a tu konto zablokowane. W banku usłyszał, że to na wniosek komornika Sądu Rejonowego Szczecin Prawobrzeże i Zachód. Dzwoni do komornika, że pomyłka. Żadna pomyłka – słyszy. Imię, nazwisko, PESEL się zgadzają. Nakaz zapłaty wystawił sąd w Wołowie na Dolnym Śląsku. A w nim lakonicznie: że na posiedzeniu niejawnym w dniu 26 maja 2015 r.

Polityka 8.2016 (3047) z dnia 16.02.2016; Społeczeństwo; s. 42
Oryginalny tytuł tekstu: "Złapcie go, jeśli potraficie"
Reklama

Czytaj także

Kraj

Kuchciński, Terlecki: od hipisów do PiS-u

Niewielu polskich hipisów w uczesanym dorosłym życiu wybrało politykę. Ci, którzy zaszli najdalej – dzisiejszy marszałek i wicemarszałek Sejmu – zostali zatwardziałymi konserwatystami.

Agnieszka Sowa
26.01.2016