Społeczeństwo

Ulica i zagranica o królikach ministra Radziwiłła

Spot z królikami ministra Radziwiłła odbił się szerokim echem w kraju i za granicą, ale chyba nie o takie zainteresowanie chodziło. Spot z królikami ministra Radziwiłła odbił się szerokim echem w kraju i za granicą, ale chyba nie o takie zainteresowanie chodziło. Alex Blăjan / StockSnap.io
Szkoda, że pan Kaczyński nie rozmnaża się jak królik – komentują internauci.

Spot ministerstwa zdrowia zachęcający Polaków do zdrowego stylu życia (i posiadania potomstwa) odbił się szerokim echem w Polsce i na świecie. „Kto jak kto, ale my króliki wiemy, jak zadbać o liczne potomstwo” – można usłyszeć w filmie stworzonym w ramach Narodowego Programu Zdrowia. „Chcesz znać nasz sekret?” – pytają dalej jego bohaterowie. „Po pierwsze: dużo się ruszamy. Po drugie: zdrowo jemy. Po trzecie: nie stresujemy się, kiedy nie musimy. I po czwarte: nie używamy sobie. Więc jeśli chcesz kiedyś zostać rodzicem, weź przykład z królików. Wiem, co mówię. Ojciec miał nas sześćdziesięcioro troje”.

Spoty ministerstwa będą emitowane w najlepszym czasie antenowym do końca tego roku. Na całą kampanię resort ministra Radziwiłła wydał 2,7 mln zł.

Króliki ministra Radziwiłła stały się absolutnym hitem internetu. Ale chyba nie o taki rodzaj zainteresowania chodziło ministerstwu. Wezwanie Polaków, aby „mnożyli się jak króliki”, zostało odnotowane i skomentowane nie tylko przez polskie media, ale również przez zagranicę. Sprawę zauważył m.in. brytyjski „The Guardian”, amerykański „National Post” oraz kanadyjska telewizja CP24. Króliki zostały podchwycone nawet w Emiratach Arabskich przez portal Al Arabiya i nawet tam nie wzbudziły specjalnie pozytywnych emocji.

Ostrych komentarzy nie szczędzą również internauci, którzy jak zawsze celnie punktują rzeczywistość:

Więcej na ten temat
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ja My Oni

Jak komunikować swoje potrzeby

Jak wyrazić swoje potrzeby, aby inni je uwzględniali.

Anna Dąbrowska, Anna Dobrowolska
06.02.2018
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną