Społeczeństwo

Mieszanie w zupie

Rozmowy przy rozdawaniu darmowej zupy

Czwartkowa zupa Wspólnoty Sant'Egidio jest rozdawana w dwóch miejscach jednocześnie – pod Salą Kongresową i na Patelni. Czwartkowa zupa Wspólnoty Sant'Egidio jest rozdawana w dwóch miejscach jednocześnie – pod Salą Kongresową i na Patelni. Michał Łuczak
W centrum Warszawy codziennie można dostać miskę ciepłej darmowej zupy. A czasem nawet dwie, bo relacje pomiędzy rozdającymi posiłki bywają skomplikowane.
Członkowie chrześcijańskiej Wspólnoty Sant'Egidio przygotowują w kościele pw. Wszystkich Świętych kanapki na czwartkowy wieczorny posiłek z osobami bezdomnymi pod Salą Kongresową. Wspólnota dostarcza też ciepłą zupę w inne miejsca Warszawy.Michał Łuczak Członkowie chrześcijańskiej Wspólnoty Sant'Egidio przygotowują w kościele pw. Wszystkich Świętych kanapki na czwartkowy wieczorny posiłek z osobami bezdomnymi pod Salą Kongresową. Wspólnota dostarcza też ciepłą zupę w inne miejsca Warszawy.

W poniedziałek jest pomidorowa z makaronem. Z wyliczeń Fundacji Daj Herbatę wychodzi, że porcja kosztuje 50 gr. Ale na jednej zazwyczaj się nie kończy. Zupa działa kojąco na synapsy, kojarzy się z domem. Szybko rozgrzewa. Jest łaskawa dla układu pokarmowego tych, co nie potrafią lub nie chcą się wyzerować. Specjalnie proszą, żeby nalewać bez gęstego.

W poniedziałek nalewa się ją prosto z 40-litrowego gara. Dostarczająca zupę Katarzyna Nicewicz wcześniej rozdawała gorącą herbatę i kanapki.

Polityka 11.2018 (3152) z dnia 13.03.2018; Na własne oczy; s. 93
Oryginalny tytuł tekstu: "Mieszanie w zupie"
Reklama

Czytaj także

Ludzie i style

Chorwacja – co zobaczyć w drodze nad morze?

Wakacje w Chorwacji kojarzymy przede wszystkim z plażowaniem, kuchnią i zabytkami. Słusznie, ale w głębi kraju czekają na nas prawdziwe skarby natury, które po prostu trzeba zobaczyć!

Prezentacja
21.04.2021