Społeczeństwo

Co począć z rodziną?

Co przyniosą zmiany w Kodeksie rodzinnym

Bywa, że przemoc w rodzinie nasila się po powrocie z rozmów mediacyjnych do wspólnego domu. Bywa, że przemoc w rodzinie nasila się po powrocie z rozmów mediacyjnych do wspólnego domu. ambrozinio / PantherMedia
Autorzy projektu nowego Kodeksu rodzinnego opisują dziecko jako „istotę ludzką od poczęcia do pełnoletności”.
Odpowiedzialność rodzicielska w nowej rodzinie startuje od poczęcia dziecka.Igor Morski/Polityka Odpowiedzialność rodzicielska w nowej rodzinie startuje od poczęcia dziecka.

Być może to krok polityczny. Może definiowanie dziecka „od poczęcia” ma zapewnić przychylność rządzących dla projektu nowego Kodeksu rodzinnego – to jedno z nielicznych względnie spójnych wyjaśnień. Ale jeśli tak, to bilans zysków i strat tego ruchu budzi wątpliwości.

Odchodzący wkrótce ze stanowiska rzecznika praw dziecka Marek Michalak przedstawił projekt nowego prawa rodzinnego w połowie lipca. Dalsze zmiany Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, który powstał ponad pół wieku temu, nie miały, jego zdaniem, sensu.

Polityka 30.2018 (3170) z dnia 24.07.2018; Społeczeństwo; s. 34
Oryginalny tytuł tekstu: "Co począć z rodziną?"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Dr Joanna Wardzała o pokoleniu 20-latków odrzucających konsumpcyjny styl życia rodziców

Rozmowa z dr Joanną Wardzałą, socjolożką i badaczką zachowań konsumpcyjnych, o tym, dlaczego dzisiaj młodzi ludzie nie chcą kupować i gromadzić dóbr.

Joanna Podgórska
12.11.2019