Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Zakończyły się rozmowy ostatniej szansy. Nauczyciele zastrajkują

Za strajkiem, który ma się rozpocząć 8 kwietnia, opowiedziało się 79 proc. szkół w Polsce. Za strajkiem, który ma się rozpocząć 8 kwietnia, opowiedziało się 79 proc. szkół w Polsce. Maciek Jaźwiecki / Agencja Gazeta
Negocjacje delegacji rządowej z przedstawicielami związków zawodowych nauczycieli trwały od godz. 19 do ok. 21:30 w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” w Warszawie. Nie przyniosły przełomu – będzie strajk.

Inaczej niż poprzednio do negocjujących dołączyła minister edukacji narodowej Anna Zalewska. Prócz niej stronę rządową reprezentowali wicepremier Beata Szydło, wiceminister edukacji Maciej Kopeć, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska i szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Ze strony związków zawodowych w spotkaniu uczestniczyli prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz, przewodnicząca Forum Związków Zawodowych Dorota Gardias, szef Branży Nauki, Oświaty i Kultury FZZ Sławomir Wittkowicz i przewodniczący Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” Ryszard Proksa. Negocjacje zakończyły się ok. godz. 21:30.

Czytaj także: Nauczyciele, operacja dyskredytacja

Beata Szydło: Mamy dobrą ofertę

Przed rozpoczęciem rozmów do dziennikarzy wyszła wicepremier Beata Szydło. – Mamy dobrą ofertę, czekamy na stanowisko związków i na decyzję. Dodała: – Na stole jest m.in. oferta, która zakłada, że w tym roku pensje nauczycieli wzrosną o 15 proc.

Reklama