Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Czujni wierni

Czy bać się teraz o dzieci?

„Zgodnie z danymi Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego w 2017 r. udzielono 392,5 tys. chrztów w obrządku łacińskim. W tym roku urodziło się w Polsce 402 tys. dzieci”. „Zgodnie z danymi Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego w 2017 r. udzielono 392,5 tys. chrztów w obrządku łacińskim. W tym roku urodziło się w Polsce 402 tys. dzieci”. Marta Frej
Objawów paniki nie ma: rodzice masowo nie wypisują dzieci z religii, nie zabraniają wyjazdów na kościelne kolonie. Ale coś się zmieniło. Jest nagły dystans wobec księży, ogólne skrępowanie.
„Pora przyjąć, że dzieci trzeba uważnie słuchać. Szanować ich granice, dawać im prawo do mówienia „nie”, zamiast wymagać ślepego posłuszeństwa”.Radosław Jóźwiak/Agencja Gazeta „Pora przyjąć, że dzieci trzeba uważnie słuchać. Szanować ich granice, dawać im prawo do mówienia „nie”, zamiast wymagać ślepego posłuszeństwa”.

Michał przyjęcie z okazji pierwszej komunii swojego syna zaczął przemową: – Wiem, że w dzisiejszych czasach budzi to kontrowersje, ale chcieliśmy, żeby Tomek przyjął ten sakrament. Taka jest nasza tradycja, taka jest nasza tożsamość, taka jest nasza wiara.

Nie żeby się tłumaczył. Ale kilka dni po obejrzeniu „Tylko nie mów nikomu” miał poczucie, że do tego wszystkiego jakoś musi się odnieść. Zwłaszcza że ustalanie, kto dokument braci Sekielskich o pedofilii w Kościele już widział, a kto jeszcze nie, było głównym tematem rozmów gości między sałatką a kawą.

Polityka 22.2019 (3212) z dnia 28.05.2019; Społeczeństwo; s. 26
Oryginalny tytuł tekstu: "Czujni wierni"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >