Społeczeństwo

Czujni wierni

Czy bać się teraz o dzieci?

„Zgodnie z danymi Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego w 2017 r. udzielono 392,5 tys. chrztów w obrządku łacińskim. W tym roku urodziło się w Polsce 402 tys. dzieci”. „Zgodnie z danymi Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego w 2017 r. udzielono 392,5 tys. chrztów w obrządku łacińskim. W tym roku urodziło się w Polsce 402 tys. dzieci”. Marta Frej
Objawów paniki nie ma: rodzice masowo nie wypisują dzieci z religii, nie zabraniają wyjazdów na kościelne kolonie. Ale coś się zmieniło. Jest nagły dystans wobec księży, ogólne skrępowanie.
„Pora przyjąć, że dzieci trzeba uważnie słuchać. Szanować ich granice, dawać im prawo do mówienia „nie”, zamiast wymagać ślepego posłuszeństwa”.Radosław Jóźwiak/Agencja Gazeta „Pora przyjąć, że dzieci trzeba uważnie słuchać. Szanować ich granice, dawać im prawo do mówienia „nie”, zamiast wymagać ślepego posłuszeństwa”.

Michał przyjęcie z okazji pierwszej komunii swojego syna zaczął przemową: – Wiem, że w dzisiejszych czasach budzi to kontrowersje, ale chcieliśmy, żeby Tomek przyjął ten sakrament. Taka jest nasza tradycja, taka jest nasza tożsamość, taka jest nasza wiara.

Nie żeby się tłumaczył. Ale kilka dni po obejrzeniu „Tylko nie mów nikomu” miał poczucie, że do tego wszystkiego jakoś musi się odnieść. Zwłaszcza że ustalanie, kto dokument braci Sekielskich o pedofilii w Kościele już widział, a kto jeszcze nie, było głównym tematem rozmów gości między sałatką a kawą.

Polityka 22.2019 (3212) z dnia 28.05.2019; Społeczeństwo; s. 26
Oryginalny tytuł tekstu: "Czujni wierni"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Rynek

Jak PGNiG dosala Zatokę Pucką

Dlaczego mieszkańcom nadmorskiego Kosakowa przeszkadza, że morze jest słone?

Ryszarda Socha
12.11.2019