Społeczeństwo

To ja odbieram dzieci rodzicom

Przypadków zakatowanych dzieci będzie przybywać

„Brak więzi psychicznej, brak zainteresowania dzieckiem to takie samo okrucieństwo jak fizyczne bicie”. „Brak więzi psychicznej, brak zainteresowania dzieckiem to takie samo okrucieństwo jak fizyczne bicie”. Rex Features / EAST NEWS
Rozmowa z Piotrem Matysiakiem, kuratorem sądowym, o tym, dlaczego przypadków zakatowanych dzieci, jak w Olecku, będzie przybywać.
Olecko, aresztowanie Anny i Grzegorza W. oskarżonych o zabójstwo 9-miesięcznej córeczki.Agencja SE/East News, Bogdan Hrywniak/newspix.pl Olecko, aresztowanie Anny i Grzegorza W. oskarżonych o zabójstwo 9-miesięcznej córeczki.

MARTYNA BUNDA: – W Olecku dwoje dorosłych zakatowało niemowlę. Było maltretowane i gwałcone. Kurator sądowy pisał pozytywne opinie o tej rodzinie.
PIOTR MATYSIAK: – Na szczęście tym razem dyskusja o tym przypadku nie poszła w tę stronę co zawsze: gdzie był kurator? Z tego, co wiemy, i tak zrobił znacznie więcej niż obowiązkowe „raz w miesiącu pojechać i przypilnować”. Wygodnie jest cedować odpowiedzialność za życie jednostek na kogoś, w tym wypadku na kuratorów.

Polityka 27.2019 (3217) z dnia 02.07.2019; Społeczeństwo; s. 32
Oryginalny tytuł tekstu: "To ja odbieram dzieci rodzicom"

Czytaj także

Kraj

Marian Turski: Auschwitz nie spadło z nieba

Nie bądźcie obojętni – apelował Marian Turski. Były więzień Auschwitz, nasz redakcyjny kolega, wziął udział w uroczystościach z okazji 75. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau.

Marian Turski
27.01.2020