Społeczeństwo

Wojska obrony przed burzami

WOT, więcej niż pomysł kontrowersyjnego ministra

Dzień Dziecka w Kancelarii Premiera, stanowisko WOT. Dzień Dziecka w Kancelarii Premiera, stanowisko WOT. Forum
WOT miał nas bronić przed Specnazem, a walczy z powodziami, huraganami i pomaga w poszukiwaniu zaginionych. I dobrze.
Konotopa pod Warszawą, w poszukiwaniach 5-letniego Dawida wzięły udział Wojska Ochrony Terytorialnej.Forum Konotopa pod Warszawą, w poszukiwaniach 5-letniego Dawida wzięły udział Wojska Ochrony Terytorialnej.

Egzamin był niezapowiedziany. Kiedy w maju z nieba lunęło, a rzeki wystąpiły z brzegów, WOT dopiero planowały ćwiczenia z reagowania kryzysowego. Chcąc nie chcąc, żołnierze-ochotnicy znaleźli się na pierwszej linii, najpierw w roli wysuniętych obserwatorów przemieszczania się frontu burzowego. Temu wichura zerwała dach w obejściu, tamten widział, jak lokalna rzeczka zalewa domy, więc dzwonili do dowódców, alarmowali. Zadziałali jak czujki w łańcuchu ostrzegania i sami uruchamiali jego dalsze ogniwa.

Polityka 34.2019 (3224) z dnia 20.08.2019; Społeczeństwo; s. 26
Oryginalny tytuł tekstu: "Wojska obrony przed burzami"

Czytaj także

Ludzie i style

Janusz Dzięcioł w szponach szołbizu

Wyluzowany Janusz Dzięcioł powtarza do kamery, że nie lubiłby siebie, gdyby się zmienił, dlatego się nie zmieni, chociaż kto wie, co sława przyniesie. Szołbiznes, mówią ludzie, jest jak walec, każdego rozgniecie, każdą głębię duchową zniweluje. Czy normalny człowiek po wygraniu bardzo popularnego programu telewizyjnego może z wygranym półmilionem złotych w kieszeni wrócić do bloków, do pracy?

Sławomir Mizerski
30.06.2001