Społeczeństwo

Kocia ciocia

Nowy zawód – petsitter

Ewa Jaworska, behawiorystka, trenerka i petsitterka psów. Ewa Jaworska, behawiorystka, trenerka i petsitterka psów. Tunia Rozwadowska-Myjak
Petsitting na początku egzotyczny, powoli oswajany, coraz śmielej wkracza na polski rynek. Okazuje się, że głaskanie kota lub wyprowadzanie psa może być źródłem utrzymania.
Trzymiesięczny, korespondencyjny kurs na petsittera (koszt: 585 zł) ukończyło 700 absolwentów. Oferuje on wiedzę z zakresu zachowań zwierząt domowych.Polityka Trzymiesięczny, korespondencyjny kurs na petsittera (koszt: 585 zł) ukończyło 700 absolwentów. Oferuje on wiedzę z zakresu zachowań zwierząt domowych.

Petsitter jest niemal jak niania, lecz nie zajmuje się dzieckiem, tylko zwierzakiem. Nawet nazwa powstała od angielskiego babysitter. Agnieszka Zygmunt na co dzień jest redaktorką. Zajmowanie się zwierzętami jest dla niej przyjemnością i czasem też dodatkiem finansowym. Zaczęło się od miłości do kotów, z której wśród znajomych była powszechnie znana. Kiedy wyjeżdżali, powierzali swoje koty pod opiekę Agnieszce. Potem zgłaszali się do niej znajomi znajomych, i tak to się zaczęło. Teraz dorywczo opiekuje się kotami.

Polityka 40.2019 (3230) z dnia 01.10.2019; Społeczeństwo; s. 39
Oryginalny tytuł tekstu: "Kocia ciocia"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Wiedza nastolatków o seksie przypomina średniowieczną mapę świata

„Seks domaciczny” to nieprzypadkowe przejęzyczenie. Polskie nastolatki nie za bardzo wiedzą, jaki organ do czego służy.

Joanna Cieśla
11.08.2015