Społeczeństwo

Kocia ciocia

Nowy zawód – petsitter

Ewa Jaworska, behawiorystka, trenerka i petsitterka psów. Ewa Jaworska, behawiorystka, trenerka i petsitterka psów. Tunia Rozwadowska-Myjak
Petsitting na początku egzotyczny, powoli oswajany, coraz śmielej wkracza na polski rynek. Okazuje się, że głaskanie kota lub wyprowadzanie psa może być źródłem utrzymania.
Trzymiesięczny, korespondencyjny kurs na petsittera (koszt: 585 zł) ukończyło 700 absolwentów. Oferuje on wiedzę z zakresu zachowań zwierząt domowych.Polityka Trzymiesięczny, korespondencyjny kurs na petsittera (koszt: 585 zł) ukończyło 700 absolwentów. Oferuje on wiedzę z zakresu zachowań zwierząt domowych.

Petsitter jest niemal jak niania, lecz nie zajmuje się dzieckiem, tylko zwierzakiem. Nawet nazwa powstała od angielskiego babysitter. Agnieszka Zygmunt na co dzień jest redaktorką. Zajmowanie się zwierzętami jest dla niej przyjemnością i czasem też dodatkiem finansowym. Zaczęło się od miłości do kotów, z której wśród znajomych była powszechnie znana. Kiedy wyjeżdżali, powierzali swoje koty pod opiekę Agnieszce. Potem zgłaszali się do niej znajomi znajomych, i tak to się zaczęło. Teraz dorywczo opiekuje się kotami.

Polityka 40.2019 (3230) z dnia 01.10.2019; Społeczeństwo; s. 39
Oryginalny tytuł tekstu: "Kocia ciocia"

Czytaj także

Społeczeństwo

Zagoniona klasa średnia

Rozmowa z socjologiem prof. Arkadiuszem Karwackim o sfrustrowanej klasie średniej, przekonanej, że coraz więcej pracuje i coraz mniej z tego ma.

Martyna Bunda
12.01.2020