Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Gadu gadu o tabu

Czy da się oswoić własną śmierć?

Krystyna Romanowska Krystyna Romanowska Tadeusz Późniak / Polityka
Rozmowa z Krystyną Romanowską, dziennikarką, pisarką, autorką wstępu do polskiego wydania książki „Porozmawiajmy o śmierci przy kolacji” Michaela Hebba.
„Ludzie lubią wspominać bliskich zmarłych, ale trudność im sprawia mówienie o własnej śmierci”.Fitzer/Getty Images „Ludzie lubią wspominać bliskich zmarłych, ale trudność im sprawia mówienie o własnej śmierci”.

ŁUKASZ LIPIŃSKI: – Gdy dostałem od pani maila z zaproszeniem na kolację, przy której mieliśmy rozmawiać w gronie obcych osób o śmierci, kompletnie nie miałem na to ochoty.
KRYSTYNA ROMANOWSKA: – Część ludzi, koło jednej trzeciej, nie odpisała w ogóle. Część odpisała: „nie jestem na to gotowa/gotowy”. A nawet ci, którzy przychodzą, najczęściej mają strach w oczach. Są zaniepokojeni tym, co się będzie działo. Nieznajomi ludzie, o śmierci, przy kolacji… Zakładam, że część ludzi rzeczywiście nie jest gotowa.

Polityka 44.2019 (3234) z dnia 29.10.2019; Temat z okładki; s. 12
Oryginalny tytuł tekstu: "Gadu gadu o tabu"
Reklama

Czytaj także

Historia

Od SB do NATO i UE

Książka amerykańskiego dziennikarza Johna Pomfreta pokazuje, jak po 1989 r. solidarnościowe władze z pomocą byłych szpiegów SB otworzyły nam drzwi na Zachód.

Grzegorz Rzeczkowski
17.01.2022