Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Społeczeństwo

Akt znieskarżenia

Jak kradzież śliwki w czekoladzie poruszyła całą Polskę

W sprawę o kradzież śliwki w czekoladzie włączyła się prokuratura i premier Mateusz Morawiecki. W sprawę o kradzież śliwki w czekoladzie włączyła się prokuratura i premier Mateusz Morawiecki. Chris Collins / Getty Images
Sprawa ukradzionej przez emeryta ze Szczecina śliwki w czekoladzie o wartości 40 gr poruszyła już niemal wszystkie możliwe w Polsce instancje – policję, sąd, prokuraturę, media społecznościowe. Dzięki premierowi Morawieckiemu otarła się nawet o Jana Pawła II. A końca wciąż nie widać.
Roman Wawrzyniak, sprawca kradzieży śliwki w czekoladzie, został skazany na miesiąc ograniczenia wolności i 20 godzin prac społecznych.Cezary Aszkiełowicz/Agencja Gazeta Roman Wawrzyniak, sprawca kradzieży śliwki w czekoladzie, został skazany na miesiąc ograniczenia wolności i 20 godzin prac społecznych.

Kilka dni temu do Sądu Okręgowego w Koszalinie wpłynęła apelacja. Jak mówi Ryszard Gąsiorowski, rzecznik tamtejszej prokuratury okręgowej, pomimo dwóch wydanych wyroków sądu rejonowego dotyczących słynnej już kradzieży śliwki w czekoladzie prokuratura chciałaby jeszcze raz przyjrzeć się sprawie. Prokuraturę wciąż dręczy bowiem w tej kwestii wiele pytań. Chciałaby ustalić, czy wydany wyrok skazujący obwinionego na karę 20 zł grzywny i 100 zł kosztów sądowych rzeczywiście jest sprawiedliwy. Czy nie byłoby jednak możliwe odstąpienie od kary z jednoczesnym uznaniem obwinionego za winnego?

Polityka 12.2020 (3253) z dnia 17.03.2020; Społeczeństwo; s. 38
Oryginalny tytuł tekstu: "Akt znieskarżenia"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >