Społeczeństwo

Rówieśnicy z piwnicy

Młodzi przemocowcy

Ola zadzwoni domofonem, wyciągnie Artura na klatkę schodową. Tomek z Bartkiem zawleką go do piwnicy... Ola zadzwoni domofonem, wyciągnie Artura na klatkę schodową. Tomek z Bartkiem zawleką go do piwnicy... Adela Podgórska
Z roku na rok lawinowo rośnie przemoc wśród młodych. To dzieci dzieciom częściej gotują piekło niż dorośli.
Środowisko rówieśników to najważniejszy krąg odniesienia dla nastolatków. Ofiary przemocy rówieśniczej ponad siedmiokrotnie częściej niż inne dzieci chcą się zabić lub okaleczyć.Voisin/Phanie/EAST NEWS Środowisko rówieśników to najważniejszy krąg odniesienia dla nastolatków. Ofiary przemocy rówieśniczej ponad siedmiokrotnie częściej niż inne dzieci chcą się zabić lub okaleczyć.

Artur odstawał od grupy już w zerówce. Bawił się sam, nikt nie chciał iść z nim w parze, kiedy na wuefie chłopcy dzielili się na dwie drużyny, jego wybierali jako ostatniego. Nauczyciele i szkolny pedagog uspokajali rodziców: „Nie ma co się martwić, z wiekiem się wyrobi”. Z wiekiem Artur był jednak coraz bardziej zaszczuty. Wykluczony ze wspólnoty, został łatwym celem dla coraz bardziej agresywnych kolegów i koleżanek wchodzących w okres nastoletni.

Na pomysł, żeby „zrobić z gnoja bekę i go dojechać”, wpadł Maciej, wzorowy uczeń, przewodnik stada.

Polityka 12.2020 (3253) z dnia 17.03.2020; Społeczeństwo; s. 28
Oryginalny tytuł tekstu: "Rówieśnicy z piwnicy"
Reklama

Czytaj także

Kultura

Październik 2021: najciekawsze książki dla młodszych czytelników

Jak co miesiąc wybieramy książki mądre, ciekawe i estetycznie wydane. Dla najmłodszych czytelników.

Sebastian Frąckiewicz
23.10.2021