Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Motyl w pancerzu

Agata Roczniak – pierwsza w Polsce modelka na wózku

„Zaraża ludzi uśmiechem” – tak o Agacie Roczniak mówi Ewa Minge. Od lewej: Agata Roczniak, Ewa Minge i Katarzyna Kowalczyk Majchrowska. Warszawa, 2015 r. „Zaraża ludzi uśmiechem” – tak o Agacie Roczniak mówi Ewa Minge. Od lewej: Agata Roczniak, Ewa Minge i Katarzyna Kowalczyk Majchrowska. Warszawa, 2015 r. Tomasz Adamowicz / Forum
Agata Roczniak była pierwszą w Polsce modelką na wózku. I pierwszą Polką z rdzeniowym zanikiem mięśni, która urodziła dziecko. Uczy innych, że chcieć i móc znaczy to samo – działać.
Agata Roczniak w kreacji zaprojektowanej przez Ewę Minge.Radek Pietruszka/PAP Agata Roczniak w kreacji zaprojektowanej przez Ewę Minge.

Najważniejsza jest logistyka. Każdy dzień jest zaplanowany w kalendarzu co do godziny. Wystarczy otworzyć w telefonie aplikację. Kolorem czerwonym oznaczone są spotkania zawodowe Piotra, męża Agaty. Jej mają kolor zielony. Żółty jest Kuby, ich 9-letniego syna. Do kalendarza wpisane jest każde wyjście, bo każde przypadkowe wydarzenie burzy konstrukcję, na której zbudowali codzienność, by nie uwierała jak przykurczone mięśnie.

Agata wstaje o 8.30. Piotrka nie ma już w domu, o 7 wychodzi do pracy.

Polityka 14.2020 (3255) z dnia 31.03.2020; Społeczeństwo; s. 36
Oryginalny tytuł tekstu: "Motyl w pancerzu"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?