Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Zostało jeszcze 17 lat

Zbrodnia w Górach Stołowych – nowe tropy

Ania Kembrowska i Robert Odżga wyszli na szlak w Górach Stołowych w sierpniu 1997 r. Już nie wrócili. Ania Kembrowska i Robert Odżga wyszli na szlak w Górach Stołowych w sierpniu 1997 r. Już nie wrócili. AN
Szef kazał mu umorzyć to śledztwo, bo psuło policyjne statystyki: pięć lat od zabójstwa dwójki studentów z Wrocławia wciąż nie mieli sprawców. Odszedł na emeryturę trzy miesiące później. Sprawców nie zatrzymano do dziś, a Janusz Bartkiewicz pisze książkę o zbrodni na Narożniku w Górach Stołowych.
Janusz Bartkiewicz, emerytowany policjant, tropi sprawców zbrodni już ponad 20 lat.AN Janusz Bartkiewicz, emerytowany policjant, tropi sprawców zbrodni już ponad 20 lat.

Wystarczy w wyszukiwarkę wpisać „studenci morderstwo Góry Stołowe”, a wyskakuje mnóstwo linków do artykułów o niewyjaśnionej zbrodni, do jakiej doszło w sierpniu 1997 r. Anię Kembrowską i Roberta Odżgę, studentów Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, znaleziono kilka dni po zgłoszeniu przez rodziców zaginięcia. Zastrzelonych, na wpół obnażonych. Z ciałami naruszonymi przez dzikie zwierzęta i w postępującym rozkładzie.

Taki wyrzut

Janusz Bartkiewicz w 1997 r. był naczelnikiem wydziału kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Wałbrzychu.

Polityka 15.2020 (3256) z dnia 07.04.2020; Społeczeństwo; s. 38
Oryginalny tytuł tekstu: "Zostało jeszcze 17 lat"
Reklama