Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Nie tylko koni żal

Zwierzęta bez wsparcia

Kierowniczka schroniska dla zwierząt Viva! Karolina Wiewiórkowska, w Korabiewicach. W schronisku przebywa ponad 300 zwierząt. Kierowniczka schroniska dla zwierząt Viva! Karolina Wiewiórkowska, w Korabiewicach. W schronisku przebywa ponad 300 zwierząt. Mateusz Marek / PAP
Darczyńcy nie wpłacają dotacji, bo ich firmy nie przynoszą dochodów. Wolontariusze nie mogą pomagać w schroniskach, bo pomaganie zwierzętom nie jest konieczną życiową potrzebą. Wracają z adopcyjnych domów konie, bo ci, którzy je przygarnęli, nie mają teraz pieniędzy.
Zoo w Wojciechowie. Ośrodek został pozbawiony zarobku w związku z przymusowym zamknięciem na czas pandemii i apeluje o pomoc dla ponad 150 zwierząt.Wojtek Jargiło/PAP Zoo w Wojciechowie. Ośrodek został pozbawiony zarobku w związku z przymusowym zamknięciem na czas pandemii i apeluje o pomoc dla ponad 150 zwierząt.

Źle się dzieje w świecie zwierząt. Zamknięte ogrody zoologiczne nie zarabiają na biletach i zastanawiają się, za co kupią karmę. Ośrodki rehabilitacji gatunków chronionych nie mają na leki. Organizacje, które walczyły o prawa zwierząt, są na krawędzi bankructwa. Jakby tego było mało, minister rolnictwa chce je ubezwłasnowolnić, odbierając ustawowe prawo do interwencyjnego odbioru maltretowanych i zaniedbanych zwierząt.

Końcówki użytkowania

Kucyk Karino miał półtora roku, kiedy sąsiedzi zawiadomili fundację Pegasus, że jego właścicielka, 14-letnia dziewczynka, bije go łańcuchem po przednich nogach.

Polityka 18.2020 (3259) z dnia 27.04.2020; Społeczeństwo; s. 32
Oryginalny tytuł tekstu: "Nie tylko koni żal"
Reklama

Czytaj także

Historia

Od SB do NATO i UE

Książka amerykańskiego dziennikarza Johna Pomfreta pokazuje, jak po 1989 r. solidarnościowe władze z pomocą byłych szpiegów SB otworzyły nam drzwi na Zachód.

Grzegorz Rzeczkowski
17.01.2022