Społeczeństwo

Głodni siebie

Jesteśmy już siebie głodni

„Samotność to sygnał z naszego organizmu, że brakuje nam czegoś koniecznego do przetrwania”. „Samotność to sygnał z naszego organizmu, że brakuje nam czegoś koniecznego do przetrwania”. Iza Kucharska
Rozmowa z psychologiem dr. hab. Łukaszem Okruszkiem o tym, jak bardzo jesteśmy zmęczeni izolacją i brakiem naturalnych kontaktów społecznych.
Dr hab. Łukasz OkruszekPAN Dr hab. Łukasz Okruszek

EWA WILK: – Chyba powoli zaczynamy mieć dość przymusowej izolacji i samotności. Zniesienie pierwszych restrykcji wyciągnęło ludzi do parków, na bazary, na razie nieśmiało – do galerii handlowych. Nawet ci, którzy mogą telepracować, wpadają do swoich biur, trochę po nic. Czy aż tak jesteśmy głodni siebie wzajemnie?
ŁUKASZ OKRUSZEK: – Trafnie użyła pani słowa głód. Akurat tuż przed pandemią, w połowie lutego, ogłoszono wyniki badań zespołu Rebekki Saxe z Massachusetts Institute of Technology.

Polityka 20.2020 (3261) z dnia 12.05.2020; Społeczeństwo; s. 26
Oryginalny tytuł tekstu: "Głodni siebie"

Czytaj także

Klasyki Polityki

Jak dzieci odczuwają i rozumieją ból?

Jeszcze na początku lat 80. uważano, że noworodki w ogóle nie odczuwają bólu! A ponieważ nie potrafią werbalnie wyrazić tego, co czują, nie dbano o ich komfort w szpitalach.

Paweł Walewski
08.08.1998