Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Kto wciągnął Gumę

Najsłynniejszy instruktor narciarstwa w Polsce

G. zaczął pracę jako instruktor w poważanej szkole jazdy na nartach na zakopiańskiej Harendzie. Logo szkoły jest w Zakopanem dobrze znane. G. zaczął pracę jako instruktor w poważanej szkole jazdy na nartach na zakopiańskiej Harendzie. Logo szkoły jest w Zakopanem dobrze znane. AN/Studio Polityka / Polityka
Łukasz G. jest dziś najsłynniejszym w Polsce instruktorem narciarstwa. W Zakopanem wszyscy wiedzieli, że jest znajomym ministra zdrowia. I że to był jego wkład do biznesu z maseczkami.
Guma stał się znany, gdy w gazetach opisano, jak to za pośrednictwem naprędce zakładanych firm sprzedał Ministerstwu Zdrowia partię maseczek ochronnych.PantherMedia Guma stał się znany, gdy w gazetach opisano, jak to za pośrednictwem naprędce zakładanych firm sprzedał Ministerstwu Zdrowia partię maseczek ochronnych.

Na Podhalu mówią na niego Guma. Należy do nowego pokolenia zakopiańczyków. 30-, 40-latków, którzy próbują doszusować do tutejszej finansowej elity, od lat obecnej na listach najbogatszych Polaków.

Właśnie taki jest Łukasz – mówią koledzy – lubi wystawne życie: dobre samochody, motocykle, quady, podróże w jeden dzień z Polski na Bałkany. Można ich spotkać na luksusowym tarasie Centrum Handlowego Krupówki. Podobno tam się dyskretnie ukręca różne zakopiańskie interesy.

Guma stał się znany, gdy w gazetach opisano, jak to za pośrednictwem naprędce zakładanych firm sprzedał Ministerstwu Zdrowia partię maseczek ochronnych.

Polityka 23.2020 (3264) z dnia 02.06.2020; Społeczeństwo; s. 30
Oryginalny tytuł tekstu: "Kto wciągnął Gumę"
Reklama

Czytaj także

Kultura

Katarzyna Nosowska dla „Polityki”: Jestem moim planem na życie

Dziś w stosunku do artystów jest coś chłodnego – mówi Katarzyna Nosowska, tegoroczna laureatka towarzyszącej Paszportom POLITYKI nagrody specjalnej Kreator Kultury.

Bartek Chaciński
20.01.2022