Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Niepewna płeć

Ile mamy płci? Tożsamości płciowej nie można narzucać

„Heteroseksualność zawsze będzie normą statystyczną, a homoseksualność statystyczną mniejszością. Ale gotowość do akceptacji mniejszości seksualnych jest bardzo różna w przypadku nastolatków i pokolenia ich rodziców”. „Heteroseksualność zawsze będzie normą statystyczną, a homoseksualność statystyczną mniejszością. Ale gotowość do akceptacji mniejszości seksualnych jest bardzo różna w przypadku nastolatków i pokolenia ich rodziców”. Marcin Bondarowicz
Transgenderyzm stał się dziś parasolem rozpostartym nad wszystkimi, którzy doświadczają niezgodności pomiędzy obiektywną płcią biologiczną a subiektywną tożsamością płciową – mówi dr n. med. Aleksandra Jodko-Modlińska, psycholog i seksuolog.
Dr n. med. Aleksandra Jodko-ModlińskaAnna Musiałówna/Polityka Dr n. med. Aleksandra Jodko-Modlińska

PAWEŁ WALEWSKI: – W zagranicznych formularzach coraz częściej pojawia się niezrozumiale szeroki wachlarz płci do wyboru: mężczyzna, kobieta, transgender, non-binary i jeszcze: others. To konieczne?
ALEKSANDRA JODKO-MODLIŃSKA: – Zmian w tym kierunku oczekują już nie tylko osoby, które przeszły korektę płci, ale również te, które nie czują się ani mężczyzną, ani kobietą. Albo uważają się za kobietę i mężczyznę jednocześnie. To jest spora grupa ludzi, do tej pory niezauważana.

Polityka 24.2020 (3265) z dnia 08.06.2020; Społeczeństwo; s. 34
Oryginalny tytuł tekstu: "Niepewna płeć"
Reklama