Społeczeństwo

Niepewna płeć

Ile mamy płci?

„Heteroseksualność zawsze będzie normą statystyczną, a homoseksualność statystyczną mniejszością. Ale gotowość do akceptacji mniejszości seksualnych jest bardzo różna w przypadku nastolatków i pokolenia ich rodziców”. „Heteroseksualność zawsze będzie normą statystyczną, a homoseksualność statystyczną mniejszością. Ale gotowość do akceptacji mniejszości seksualnych jest bardzo różna w przypadku nastolatków i pokolenia ich rodziców”. Marcin Bondarowicz
Rozmowa z dr n. med. Aleksandrą Jodko-Modlińską, psychologiem i seksuologiem, o nieoczywistej tożsamości płciowej.
Dr n. med. Aleksandra Jodko-ModlińskaAnna Musiałówna/Polityka Dr n. med. Aleksandra Jodko-Modlińska

PAWEŁ WALEWSKI: – W zagranicznych formularzach coraz częściej pojawia się niezrozumiale szeroki wachlarz płci do wyboru: mężczyzna, kobieta, transgender, non-binary i jeszcze: others. To konieczne?
ALEKSANDRA JODKO-MODLIŃSKA: – Zmian w tym kierunku oczekują już nie tylko osoby, które przeszły korektę płci, ale również te, które nie czują się ani mężczyzną, ani kobietą. Albo uważają się za kobietę i mężczyznę jednocześnie. To jest spora grupa ludzi, do tej pory niezauważana.

Polityka 24.2020 (3265) z dnia 08.06.2020; Społeczeństwo; s. 34
Oryginalny tytuł tekstu: "Niepewna płeć"

Czytaj także

Niezbędnik

Skąd się biorą pioruny? Odpowiedź może zaskoczyć

Piorun pojawia się nagle, znika błyskawicznie i nie pozwala się łatwo zbadać. Skąd to budzące zachwyt i grozę zjawisko bierze energię oraz jak ją uwalnia? Odpowiedź może zaskoczyć.

Andrzej Hołdys
07.07.2020