Rabat na prenumeratę cyfrową Polityki

kup taniej do 50%

Subskrybuj
Społeczeństwo

Żegnaj szkoło, witaj nudo

Koniec szkoły, początek nudy

Ponad 600 tys. dzieciaków, które do tej pory jeździły na wypoczynek, zostanie na podwórku przed blokiem, w najlepszym razie wyjedzie do rodziny. Ponad 600 tys. dzieciaków, które do tej pory jeździły na wypoczynek, zostanie na podwórku przed blokiem, w najlepszym razie wyjedzie do rodziny. Getty Images
Trudno odetchnąć z ulgą, że to już koniec roku szkolnego. Wakacje zapowiadają się równie chaotyczne. A we wrześniu, bardzo możliwe, dzieci nie pójdą do szkoły, ale znów zasiądą przed komputerami.
Tegoroczni maturzyści mogą odetchnąć, że przygodę ze szkołą mają już właściwie za sobą.Andrzej Hulimka/Forum Tegoroczni maturzyści mogą odetchnąć, że przygodę ze szkołą mają już właściwie za sobą.

W domu Kacpra na razie brak wakacyjnych koncepcji, szykuje się raczej wielka smuta. – Miałem jechać na obóz do Grecji, ale mama wypisała mnie na początku maja – opowiada 17-latek z Łodzi. – Zgodziłem się zresztą, że nie byłoby to bezpieczne, bo co jeśli zamkną granice? Ugrzęźlibyśmy gdzieś w innym kraju? Kacper z kolegami szukał potem obozu żeglarskiego w Polsce, ale nie znalazł nic. Albo zostały odwołane, albo brak miejsc w jego grupie wiekowej.

Po miesiącach siedzenia w domu – ze względu na pandemiczne zamknięcie szkół – najpewniej czekają go najnudniejsze wakacje w życiu.

Polityka 26.2020 (3267) z dnia 23.06.2020; Społeczeństwo; s. 36
Oryginalny tytuł tekstu: "Żegnaj szkoło, witaj nudo"
Reklama