Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Żegnaj szkoło, witaj nudo

Koniec szkoły, początek nudy

Ponad 600 tys. dzieciaków, które do tej pory jeździły na wypoczynek, zostanie na podwórku przed blokiem, w najlepszym razie wyjedzie do rodziny. Ponad 600 tys. dzieciaków, które do tej pory jeździły na wypoczynek, zostanie na podwórku przed blokiem, w najlepszym razie wyjedzie do rodziny. Getty Images
Trudno odetchnąć z ulgą, że to już koniec roku szkolnego. Wakacje zapowiadają się równie chaotyczne. A we wrześniu, bardzo możliwe, dzieci nie pójdą do szkoły, ale znów zasiądą przed komputerami.
Tegoroczni maturzyści mogą odetchnąć, że przygodę ze szkołą mają już właściwie za sobą.Andrzej Hulimka/Forum Tegoroczni maturzyści mogą odetchnąć, że przygodę ze szkołą mają już właściwie za sobą.

W domu Kacpra na razie brak wakacyjnych koncepcji, szykuje się raczej wielka smuta. – Miałem jechać na obóz do Grecji, ale mama wypisała mnie na początku maja – opowiada 17-latek z Łodzi. – Zgodziłem się zresztą, że nie byłoby to bezpieczne, bo co jeśli zamkną granice? Ugrzęźlibyśmy gdzieś w innym kraju? Kacper z kolegami szukał potem obozu żeglarskiego w Polsce, ale nie znalazł nic. Albo zostały odwołane, albo brak miejsc w jego grupie wiekowej.

Po miesiącach siedzenia w domu – ze względu na pandemiczne zamknięcie szkół – najpewniej czekają go najnudniejsze wakacje w życiu.

Polityka 26.2020 (3267) z dnia 23.06.2020; Społeczeństwo; s. 36
Oryginalny tytuł tekstu: "Żegnaj szkoło, witaj nudo"
Reklama

Czytaj także

Kultura

Sinéad O’Connor: historia zniszczonej kariery

W dzisiejszej gorącej debacie o „kulturze unieważniania” warto pamiętać o historii. Książkowe wspomnienia Sinéad O’Connor nie pozostawiają wątpliwości, że ją unieważniono całkiem skutecznie.

Bartek Chaciński
20.07.2021