Społeczeństwo

Poczuj radość zbierania

Moda na samozbieranie

Wygląda na to, że idea samodzielnych zbiorów przyjmuje się w narodzie. Wygląda na to, że idea samodzielnych zbiorów przyjmuje się w narodzie. Piotr Małecki
Pandemia sprawiła, że niszowa akcja samodzielnego zbierania owoców i warzyw u rolników, zapoczątkowana trzy lata temu, nabrała niespotykanego rozmachu. Szaleństwo właśnie się zaczęło.
Ci nieliczni, którzy w 2017 r. zamieścili ogłoszenia na portalu MyZbieramy.pl, mogli przebierać w chętnych. Już pierwszego roku akcji nic się na polach nie zmarnowało.Piotr Mecik/Forum Ci nieliczni, którzy w 2017 r. zamieścili ogłoszenia na portalu MyZbieramy.pl, mogli przebierać w chętnych. Już pierwszego roku akcji nic się na polach nie zmarnowało.

Na zachwaszczonym poletku truskawek bażancica uwiła sobie gniazdo. Jest tam też mały zając, którego Truskawkowy Dziadek pokazuje dzieciom. A potem można zbierać truskawki do łubianki albo jeść, ile się zmieści. A z rumianków, chabrów i mleczy wić wianki. Dla dzieci zabawa, dla dorosłych sentymentalna podróż do czasów dzieciństwa i wsparcie domowego budżetu.

Plantator z przypadku

Truskawkowy Dziadek, czyli pan Bogumił, lat 75, na stałe mieszka w Bieszczadach, ale pochodzi spod Grójca, z chłopskiej rodziny.

Polityka 27.2020 (3268) z dnia 30.06.2020; Społeczeństwo; s. 36
Oryginalny tytuł tekstu: "Poczuj radość zbierania"

Czytaj także

Kraj

Jak rządził premier Kaczyński?

Jeszcze nie ruszyła kampania wyborcza, a już pojawiły się billboardy z Jarosławem Kaczyńskim jako przyszłym premierem. Prezes PiS był już szefem rządu. Warto przypomnieć jego dokonania.

Mariusz Janicki, Wiesław Władyka, [współpr.] Anna Dąbrowska
04.07.2020