Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Przeciąg w Kościele

Odwołanie biskupa: przełom w polskim Kościele

Odwołanie bp. Edwarda Janiaka pokazało po raz pierwszy, że młyny kościelne – jeśli tylko chcą – wcale nie muszą wolno mleć. Odwołanie bp. Edwarda Janiaka pokazało po raz pierwszy, że młyny kościelne – jeśli tylko chcą – wcale nie muszą wolno mleć. Paweł Kozioł / Agencja Gazeta
Biskup Edward Janiak, biskup diecezji kaliskiej, nie może nawet przebywać na jej terenie. Papież odsunął go od urzędu. To symbol początku końca pewnego stylu w polskim Kościele.
Konferencja Episkopatu Polski w klasztorze na Jasnej Górze, 2019 r.Wojciech Grabowski/Forum Konferencja Episkopatu Polski w klasztorze na Jasnej Górze, 2019 r.

Kiedy media poinformowały o tym, że bp kaliski Edward Janiak trafił do szpitala z podejrzeniem udaru, ale po badaniach stwierdzono, że jest po prostu pijany, w kręgach kościelnych niedowierzano.

Nie wiem, jak to możliwe. Nigdy nie słyszałem, żeby miał problem. Kieliszek wina do obiadu, czasem szklaneczka whisky, ale żeby tak? – mówi POLITYCE emerytowany abp Marian Gołębiewski, były metropolita wrocławski, który Edwarda Janiaka dostał „w spadku” po swoim poprzedniku kard.

Polityka 27.2020 (3268) z dnia 30.06.2020; Społeczeństwo; s. 18
Oryginalny tytuł tekstu: "Przeciąg w Kościele"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >