Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Daleko jeszcze?

Daleko jeszcze do końca pandemii? Słusznie się boimy?

„Dopóki nie będziemy mieli łatwo dostępnej szczepionki lub skutecznych leków przeciwwirusowych, powrót do normalności jest w zasadzie niemożliwy.” „Dopóki nie będziemy mieli łatwo dostępnej szczepionki lub skutecznych leków przeciwwirusowych, powrót do normalności jest w zasadzie niemożliwy.” Patryk Sroczyński
Rozmowa z prof. Adamem Kucharskim, epidemiologiem brytyjskim, który kształtował globalną strategię wobec pandemii Covid-19.
Lech Mazurczyk/Polityka

31 grudnia 2019 r. Komisja Zdrowia chińskiego miasta Wuhan raportuje przypadki dziwnego zapalenia płuc. Okazuje się, że chorobę wywołuje nieznany wcześniej koronawirus. Pięć dni później donosi o tym WHO. 13 stycznia pierwszy przypadek infekcji odnotowany zostaje poza granicami Chin. 11 marca WHO stwierdza oficjalnie, że mamy do czynienia z pandemią. Miesiąc później nadaje chorobie nazwę – Covid-19. Liczba zmarłych przekracza tysiąc. Wirus zauważony zostaje w kilkunastu państwach Europy.

Polityka 30.2020 (3271) z dnia 21.07.2020; Społeczeństwo; s. 24
Oryginalny tytuł tekstu: "Daleko jeszcze?"
Reklama

Czytaj także

Kraj

Guru strategii i willa na Żoliborzu

Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Kancelaria adwokacka Bartosiaka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

Tomasz Piątek
17.01.2022