Społeczeństwo

Daleko jeszcze?

Daleko jeszcze do końca pandemii? Słusznie się boimy?

„Dopóki nie będziemy mieli łatwo dostępnej szczepionki lub skutecznych leków przeciwwirusowych, powrót do normalności jest w zasadzie niemożliwy.” „Dopóki nie będziemy mieli łatwo dostępnej szczepionki lub skutecznych leków przeciwwirusowych, powrót do normalności jest w zasadzie niemożliwy.” Patryk Sroczyński
Rozmowa z prof. Adamem Kucharskim, epidemiologiem brytyjskim, który kształtował globalną strategię wobec pandemii Covid-19.
Lech Mazurczyk/Polityka

31 grudnia 2019 r. Komisja Zdrowia chińskiego miasta Wuhan raportuje przypadki dziwnego zapalenia płuc. Okazuje się, że chorobę wywołuje nieznany wcześniej koronawirus. Pięć dni później donosi o tym WHO. 13 stycznia pierwszy przypadek infekcji odnotowany zostaje poza granicami Chin. 11 marca WHO stwierdza oficjalnie, że mamy do czynienia z pandemią. Miesiąc później nadaje chorobie nazwę – Covid-19. Liczba zmarłych przekracza tysiąc. Wirus zauważony zostaje w kilkunastu państwach Europy.

Polityka 30.2020 (3271) z dnia 21.07.2020; Społeczeństwo; s. 24
Oryginalny tytuł tekstu: "Daleko jeszcze?"

Czytaj także

Społeczeństwo

Rozmowa z lesbijkami, szczęśliwymi małżonkami

Gdy słyszę, że ktoś krzyczy za mną lesba, wzruszam ramionami i idę dalej. A nawet gdybym miała zareagować, powiedziałabym: tak, lesba, i co z tego? – rozmowa z Małgorzatą Rawińską i Ewą Tomaszewicz.

Joanna Cieśla
12.06.2018