Społeczeństwo

Zielona eminencja

Ksiądz myśliwych

Ksiądz Tomasz Duszkiewicz Ksiądz Tomasz Duszkiewicz Polityka
Ksiądz Tomasz Duszkiewicz to zapalony myśliwy. Jego fundacja walczy z ekologami. Lasy Państwowe fundację wspierają, a księdza wzięły na etat.
Myśliwi wysłali pismo do biskupa, informując go, że „ksiądz Duszkiewicz przyjeżdża na polowania z kobietą, stwarzając sytuacje dwuznaczne, a czasem gorszące”.Kamil Piklikiewicz/DDTVN/EAST NEWS Myśliwi wysłali pismo do biskupa, informując go, że „ksiądz Duszkiewicz przyjeżdża na polowania z kobietą, stwarzając sytuacje dwuznaczne, a czasem gorszące”.

Założona przez księdza fundacja nazywa się Ekologiczne Forum Młodzieży. To ona ma zapisaną w oficjalnych dokumentach misję walki z ekoterroryzmem. Misja jest trudna, być może właśnie dlatego w Czerlonce obok Białowieży fundacja na wydzierżawionej od leśnictwa Białowieża działce buduje „dom wspólnej modlitwy”. Murowana budowla, jeszcze nieskończona, wygląda na niewielki kościół. Prywatna fundacja ma prawo budować dom wspólnej modlitwy, kaplicę czy kościółek. Problem w tym, że EFM korzysta z pomocy Lasów Państwowych, które to Lasy, razem z całym ich majątkiem, są własnością podatników.

Polityka 30.2020 (3271) z dnia 21.07.2020; Społeczeństwo; s. 27
Oryginalny tytuł tekstu: "Zielona eminencja"

Czytaj także

Społeczeństwo

Rozmowa z lesbijkami, szczęśliwymi małżonkami

Gdy słyszę, że ktoś krzyczy za mną lesba, wzruszam ramionami i idę dalej. A nawet gdybym miała zareagować, powiedziałabym: tak, lesba, i co z tego? – rozmowa z Małgorzatą Rawińską i Ewą Tomaszewicz.

Joanna Cieśla
12.06.2018