Społeczeństwo

Na froncie robót

Jak ministra Błaszczaka zaskoczyła Bitwa Warszawska

Minister Mariusz Błaszczak podczas konferencji prasowej w Ossowie. Minister Mariusz Błaszczak podczas konferencji prasowej w Ossowie. Marcin Obara / PAP
Polakom szybciej udało się pokonać bolszewików, niż PiS-owi postawić muzeum upamiętniające przełomową bitwę.
Tablica ukazująca projekt muzeum w Ossowie
autorstwa Czesława Bieleckiego.Mateusz Grochocki/EAST NEWS Tablica ukazująca projekt muzeum w Ossowie autorstwa Czesława Bieleckiego.

Setna rocznica Bitwy Warszawskiej przyszła znienacka i okazała się zaskoczeniem dla ministra obrony, który obiecał postawić na tę okoliczność muzeum. Ostatecznie projekt trzeba było dopasować do realiów i 3 sierpnia 2020 r. udało się postawić jedynie tablicę z wizualizacją i napisem: „Tu powstaje muzeum Bitwy Warszawskiej”.

Delikatne zadanie poinformowania opinii publicznej, że muzeum nie powstanie na okrągłą rocznicę, wziął na siebie minister Mariusz Błaszczak. Scenografię do jego wystąpienia utworzono z trzech koparek i podobnej liczby ciężarówek do wywożenia tego, co koparki ukopią.

Polityka 33.2020 (3274) z dnia 11.08.2020; Społeczeństwo; s. 25
Oryginalny tytuł tekstu: "Na froncie robót"
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Janusz Majewski: Trzeba pokonać inteligencki wstyd

Rozmowa z reżyserem Januszem Majewskim o tym, jak się zachowywać w trudnych czasach, czy istnieje recepta na dobry film oraz o ogładzie, która była ważna nawet u czerwonoarmistów.

Martyna Bunda
09.01.2021