Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Patotransplantacja

Robiono wszystko, by sprawa nie przedostała się do opinii publicznej. Na razie jedynymi, którzy ponieśli konsekwencje, są prof. Kwiatkowski i prof. Chmura, choć to oni wskazali nieprawidłowości. Robiono wszystko, by sprawa nie przedostała się do opinii publicznej. Na razie jedynymi, którzy ponieśli konsekwencje, są prof. Kwiatkowski i prof. Chmura, choć to oni wskazali nieprawidłowości. Mirosław Gryń / Polityka
Śmierć pacjentki wskutek błędów lekarskich. Fałszowanie dokumentacji medycznej, by ukryć błędy. Studenci operujący pacjentów. Zabiegi poza kolejką.
Kontrola w szpitalu wykazała aż 17 niezgodności z ustawą o pobieraniu, przechowywaniu i przeszczepianiu komórek, tkanek i narządów, w tym aż 9 tzw. niezgod­ności krytycznych.Mirosław Gryń/Polityka Kontrola w szpitalu wykazała aż 17 niezgodności z ustawą o pobieraniu, przechowywaniu i przeszczepianiu komórek, tkanek i narządów, w tym aż 9 tzw. niezgod­ności krytycznych.

O patologiach w Klinice Chirurgii Ogólnej i Transplantologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego wiedzą minister zdrowia i rektor. Ale milczą. Aferę zamieciono pod dywan. POLITYCE dwa miesiące zajęło dotarcie do raportu i protokołów kontrolnych Ministerstwa Zdrowia. Zwodzono nie tylko nas. By nie udostępnić dokumentów, których wydania żądał senator Krzysztof Brejza, wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski posunął się do pisemnego poświadczenia nieprawdy.

Biorca

Jesienią 2017 r.

Polityka 34.2020 (3275) z dnia 18.08.2020; Społeczeństwo; s. 27
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >